سوالات متداول

- چطور پروژه ثبت کنم؟

ثبت پروژه مخصوص سپردن کارهایتان برای اجرا توسط دیگران است. 

در کاریشه برای انجام پروژه به بهتربن شکل  بهتر است به نکات زیر توجه نمایید:

فریلنسرها ابتدا عنوان پروژه را می‌بینند لذا عنوان مناسبی برای پروژه خود انتخاب کنید.

دستبه بندی و زیر دسته بندی مرتبط با پروژه را انتخاب کنید تا فریلنسرهای بیشتری پروژه شما را ببینند.

همچنین انتخاب دقیق مهارتها به شما کمک میکند که فریلنسرهای مناسب تری پیدا کنید.

قیمت و زمان انجام کار را با توجه به حجم کار به صورت واقع بینانه تعیین کنید.

به خاطر داشته باشید فریلنسرها بر اساس توضیحات پروژه به شما پیشنهاد می‌دهند، لذا پروژه خود را کامل و دقیق شرح دهید.


- فرآیند تایید پروژه ثبت شده چگونه است؟

هر پروژه پس از ثبت به سامانه بررسی و تایید کاریشه ارسال می گردد٬ تیم کاریشه در تمامی ساعات به بررسی پروژه ها می پردازد و در صورتیکه تداخلی با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و سامانه کاریشه نداشته باشد٬ به صورت خودکار بر روی سایت بارگذاری خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت وجود هر مشکلی پروژه جهت ویرایش باز گردانده می شود و شما می توانید از طریق صفحه پروژه های من٬ پروژه خود را اصلاح کنید و مجددا به سامانه بررسی و تایید ارسال نمایید.

لازم به ذکر است اگر توضیحات موجب برطرف شدن سوالتان نشده می توانید از طریق ایمیل support@karishe.com با تیم پشتیبانی در تماس باشید.


- فرآیند انجام کار در کاریشه چگونه است؟

1- کارفرما در صورتیکه نیاز داشته باشد تا انجام کار خود را به متخصصین بسپارد و در ازای انجام کار به فریلنسر پول پرداخت کند، می تواند پروژه ی خود را در کاریشه ثبت نماید. در این صورت توضیحات کامل در باره ی پروژه، بودجه، زمان، مکان و مهارتهای مورد نیاز را مشخص می‌کند.

2- فریلنسرها یا متخصصین، برای پروژه های متناسب با مهارت‌های خود می توانند پیشنهاد ارسال کنند. در این حالت باید زمان و مبلغ پیشنهادی و توضیحات خود را برای انجام دادن پروژه به صورت کاملا شفاف در قالب یک پیشنهاد، برای کارفرما ارسال کنند.

3- کارفرما یا صاحب پروژه، پیشنهاد ها را بررسی می‌کند و در صورتیکه هر پیشنهادی را قبول کند، اطلاعات تماس برای هر دو طرف (فریلنسر و کارفرما) نمایش داده می‌شود و امکان برقراری تماس مستقیم وجود خواهد داشت.

4- در صورتیکه کارفرما و فریلنسر با هم به نتیجه نرسند، کارفرما می تواند برای تعیین وضعیت پروژه خود و انتخاب پیشنهاد دیگر، با ایمیل support@karishe  یا شماره پشتیبانی 02142719005 در تماس باشد. در صورت نبود مشکل، پروژه مجددا به حالت فعال برمیگردد.


 چگونه از میان پیشنهادهای دریافتی، یک فریلنسر مناسب انتخاب کنم؟

توضیحات پیشنهاد، مرجع مناسبی برای توضیح و معرفی کار فریلنسر است و کسانی که به خوبی این قسمت را پر می‌کنند فریلنسرهای متعهدتر و دقیق‌تری هستند. نظرات دیگر کاربران را ببینید و امتیاز وی را برسی کنید.


- چرا پروژه ای که ثبت کرده ام تایید نشده و در انتظار بررسی است؟

قوانین و مقررات کاریشه را با دقت مطالعه نمایید. پروژه‌هایی که بر خلاف قوانین و مقررات ثبت شوند اجازه انتشار نخواهند داشت. در صورتیکه مطمئن هستید پروژه شما مطابق با قوانین و مقررات بوده و هنوز تایید نشده‌است با ما  در تماس باشید.


- چطور می توانم از وضعیت پروژه های خود مطلع شوم؟

تمامی پروژهای شما با وضعیت‌های مناسب در صفحه پروژه های من نمایش داده خواهد شد.


- چه زمانی می‌توانم با فریلنسر/کارفرما گفتگو کنم؟

بعد از ارسال پیشنهاد به کارفرما طرفین می‌توانند برای یکدیگر پیام ارسال نمایند. همچنین کارفرما می‌تواند از بین پیشنهادهای پروژه، یک فریلنسر را تایید کند. در صورتیکه فریلنسر نیز انجام پروژه را تایید کرد، طرفین قادر خواهند بود در صفحه پروژه‌های من، قسمت مدیریت، اطلاعات تماس یکدیگر را مشاهده نمایند.


- چگونه میتوانم به عنوان فریلنسر فعالیت و کسب درآمد کنم؟

در صورتی که مهارتی دارید و هدف شما کسب درآمد است، می توانید در بین پروژه های ثبت شده در کاریشه جستجو کنید و برای پروژه هایی که با مهارت شما همخوانی دارند پیشنهاد انجام کار ارسال کنید.

در پیشنهاد خود میتوانید توضیحات، قیمت و زمان پیشنهادی برای انجام کار را به کارفرما اعلام کنید. در صورتیکه کارفرما پیشنهاد شما را تایید کند، درخواست تایید برای شما ارسال میشود و اگر تایید کنید شماره تماس یکدیگر را مشاهده میکنید و میتوانید مذاکرات خود را شروع کنید.

تکمیل اطلاعات و اضافه کردن مهارت هایتان در پروفایل شخصیتان نقش مهمی در تصمیم گیری کارفرما دارد.

توجه کنید کاریشه واسط پرداخت حق الزحمه شما نیست و ارتباط بین شما و کارفرما به صورت مستقیم است.


- چطور می توانم از وضعیت پیشنهادهای ارسالی خودم مطلع شوم؟

تمامی پیشنهاد های شما در صفحه‌ی پروژه‌های من، بخش فریلنسر نمایش داده میشود.


- پورسانت کاریشه از خدمات معرفی کارفرما و فریلنسر چقدر است؟

کاریشه سعی در حذف واسطه‌ها برای انجام بهترین کارها با کمترین هزینه دارد و هیچ گونه پورسانتی دریافت نمی‌کند.


-نحوه پرداحت حق الزحمه فریلنسر چگونه است؟

ارتباط بین فریلنسر و کارفرما در تمام زمینه ها به صورت مستقیم است و کاریشه واسط تحویل دادن کار و پرداخت حق الزحمه نیست.  پول به صورت مستقیم از کارفرما به فریلنسر پرداخت میشود. لذا پیشنهاد می کنیم، کار را در بخش های مختلف و به ازای دریافت هزینه ی هر بخش تحویل دهید.


 -اشتراک در کاریشه چگونه است و چرا طرح کاربری خود را ارتقا دهم؟

با ثبت نام در کاریشه امکاناتی به صورت رایگان در اختیارتان قرار داده خواهد شد، شما میتوانید برای استفاده بیشتر از این صفحه طرح جدید خود را انتخاب کنید.

کاریشه پورسانتی از بودجه پروژه ها دریافت نمیکند.