ذ

طراحی لوگو

تصمیم برای طراحی لوگو یکی از مهمترین چالش های پیش روی شما به عنوان مالک کسب و کار است. از انواع محصولاتی مثل خودرو و لوازم خانگی گرفته تا کسب و کارها و استارتاپ ها همه به لوگو نیازمند هستند. لوگوی شما هویت شماست پس در طراحی آن وسواس به خرج دهید. لوگوی شما میتواند اولین برخورد مخاطب با کسب و کار شما باشد و باید به خوبی مفهوم کار شما را منتقل کند یا شعار شما را به مخاطب برساند. از این رو خلاقیت و استفاده از خطوط و رنگها در کنار یکدیگر میتواند بسیار مفید باشد. اگر تا به حال برای طراحی لوگو، طراح استخدام نکرده اید خواندن این مطلب میتواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید برای این کار باید وقت بگذارید و کمی مطالعه داشته باشید و نکاتی را مدنظر قرار دهید که برایتان در زیر چند مورد آورده ایم.
1.استفاده از نام برند (رنگ مورد استفاده در این طراحی نیز رنگ قالبی است که در گرافیک های مختلف کسب و کار از جمله طراحی سایت، کاتالوگ ها، بروشورها ، سربرگ و حتی دکوراسیون استفاده میشود) 2.اسم برند + المان (در این سبک طراحی علاوه بر نام برند سمبل یا المان برند نیز بکار رفته است) 4.لوگوهای مفهومی (این سبک لوگوها معمولا سخت ترین نوع طراحی را دارند زیرا طراح باید چنان حرفه ای باشد تا با زوایای محتلف هنری، اجتماعی و صنعتی کسب و کار موردنظر آشنا باشد. این لوگوها باید با یک داستان همراه باشند تا مخاطب بتواند ان را بهتر درک کند) 3.استفاده از المان (در این سبک فقط از المان ها و سمبل های کسب و کار موردنظر استفاده شده است)
اپلیکیشن (Native) وب اپلیکیشن (Web App)یا اپلیکیشن هیبریدی(Hybrid) حالا وقت آن است که تصمیم بگیرید چه نوع اپلیکیشنی می‌خواهید بسازید: اپلیکیشن (Native)، وب اپلیکیشن (Web App)یا ترکیبی از هر دو. تفاوت این اپلیکیشنها در پلتفورمی است که می‌خواهید اپلیکیشن‌تان روی آن قرار بگیرد. اپلیکیشن Native اپلیکیشن Native، اپلیکیشنی است که برای نصب بر روی گوشیهای هوشمند و تبلتها طراحی شده است. و می‌تواند اپلیکیشن آی‌او‌اس، اندروید یا دستگاههای آمازون فایر باشد. اپلیکیشن‌های محلی به‌طور خاص برای یک دستگاه ساخته‌شده و مستقیما روی دستگاه نصب می‌شوند. می‌توان آنها را از پلتفورم‌های مخصوص اپلیکیشن مثل اپ‌استور اپل یا پلی‌استور گوگل دانلود کرد. مزایای اپلیکیشن Native: اغلب به صورت آفلاین هم قابل استفاده هستند. به اپلیکیشن اجازه دسترسی مستقیم به امکانات دستگاه مثل دوربین یا امکانات مکانیابی را می‌دهند. سریعتر اجرا می‌شوند. چون اطلاعات مورد نیازشان را روی دستگاه ذخیره می‌کنند. معایب اپلیکیشن Native: ساخت و نگهداریشان هزینه‌بر است(گرانتر تمام می‌شود.) باید از طرف پلتفرمی که قرار است روی آن قرارشان دهید تایید شوند.(گرچه تایید پلی‌استور گوگل روند ساده و قابل قبولی دارد، تایید اپ‌استور اپل سخت‌تر و بعضا زمان برتر است) وب اپلیکیشن وب اپلیکیشن‌ها از مرورگر اینترنت دستگاه استفاده می‌کنند. کاربران نیازی به دانلود این اپلیکیشن‌ها ندارند و از هر دستگاهی می‌توانند به آنها دسترسی داشته‌باشند. همچنین دیگر مجبور به طی سلسله‌مراتب پلتفرمهای نرم افزاری نیستند. در مقایسه با اپلیکیشن‌های محلی ساختشان ارزان‌تر و نگهداری‌شان آسان‌تر است. معایب این اپلیکیشن ها این است که در پلتفرم‌های نرم‌افزاری حضور ندارند، دسترسی به آنها فقط با جستجو در اینترنت میسر می‌شود، به صورت آفلاین قابل استفاده نیستند و کارایی‌شان بسته به موتور جستجویی که کاربران برمی‌گزینند متفاوت است. اپلیکیشن‌های وب به هیچکدام از امکانات دستگاه دسترسی ندارند. قطع‌به‌یقین بزرگ‌ترین عیب این نوع اپلیکیشن‌ها این است که در دستگاه کاربران حضور‌ندارند، یعنی نمی‌توانند برند شما را در صدر توجهات قرار‌دهند. اپلیکیشن هیبریدی اپلیکیشن‌های هیبریدی المانهای اپلیکیشنهای وب و محلی را ترکیب می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها از موتور جستجوی دستگاه استفاده می‌کنند، نه لزوما خود مرورگر برای دسترسی به امکانات آنلاین، بلکه چه دستگاه به اینترنت متصل باشد چه نباشد می‌توانند به عملکرد خود ادامه‌دهند. همچنین می‌توانند به سخت‌افزارهای دستگاه از جمله دوربین یا شتاب‌سنج دسترسی داشته‌باشند. ساخت این نوع اپلیکیشن از نظر هزینه نسبت به اپلیکیشن محلی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. عیب اپلیکیشن‌های هیبریدی این است که ثبات اپلیکیشن‌های محلی را ندارند. اپلیکیشن‌های هیبریدی از مولفه‌ای به نام webview برای دسترسی به امکانات آنلاین استفاده می‌کنند و این webview به‌خوبی اپلیکیشن‌های محلی امکانات آنلاین را اجرا نمی‌کند. همچنین ساخت اپلیکیشن‌های هیبریدی به‌منظور داشتن عملکردی مشابه در پلتفرمهای مختلف کار دشواری است.

مشاوره طراحی لوگو


کارشناسان کاریشه در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند