ذ

طراحی تیزر و ساخت انیمیشن

همواره استفاده از ویدئو برای تبلیغات اثرگذاری زیادی داشته است و به عنوان یکی از موثرترین و پربازده ترین نوع تبلیغات شناخته می شود. تنها عیب این نوع تبلیغات هزینه ی نسبتا بالای ساخت و تهیه‌ی آن است. برخی از آژانس های ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای ساخت یک تیزر 20ثانیه ای مبلغی حدود 20میلیون تومان از شما دریافت می کنند. با توجه به هزینه‌ی نسبتا زیادی که پرداخت می کنیم بهتر است بهترین نوع تیزر را بسازیم تا با دریافت بازخورد مناسب به برگشت سرمایه خود کمک کنیم.
1.در آغاز کار باید موضوعی که میخواهیم درباره ی آن تیزر بسازیم را به خوبی بشناسیم. اگر این تیزر برای تبلیغ کالا و یا خدمت شرکت ماست باید بدانیم چه کسانی قرار است مخاطب این تیزر باشند؟ آنهایی که ما را می شناسند یا آنهایی که قرار است برای اولین بار با ما و خدماتمان آشنا شوند؟ برای چه جنسیت و یا رنج سنی قرار است تیزر تهیه کنیم؟ با توجه به سوال قبل از چه مفاهیم، رنگها و المانهایی باید استفاده کنیم. اصلا نیاز به تیزر ویدئویی داریم یا تیزر به صورت انیمیشنی؟ آیا تیزر ما موزیکال است یا صامت؟ اینفوگرافی دارد یا به صورت روایی قرار است اطلاعات را به دست مخاطبمان برساند؟
2. در مرحله بعد باید یک استوری برد (خط اصلی داستان) بنویسیم. باید بدانیم که با توجه به نیازمان قرار است از کجا شروع کنیم؟ در تیزر ما چه مسائلی مطرح میشود؟ روی کدام قسمت خدمات یا کالاهایمان قرار است تمرکز کنیم یا کدام بخش ها را بیشتر می خواهیم معرفی کنیم؟ تمام این موارد در استوری برد اولیه نوشته می شود. در استوری برد ها صحنه ها و برداشت ها و پلان های کار تا حدود زیادی مشخص می شود. پس اگر قرار است شخص یا شرکتی برای شما تیزر بسازد نیاز است اطلاعات کاملی در اختیار او بگذارید تا بتواند برای شما استوری برد تهیه کند.
3. نوع تبلیغات در تیزرها به دو صورت است: مستقیم و غیر مستقیم. در تیزرهای مستقیم شما محصول یا خدمت خود را معرفی می کنید و با ذکر نام، قابلیت ها و یا مشخصات محصول یا خدمت خود، اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطب می رسانید. اما در نوع غیرمستقیم شما ممکن است در ابتدا اسمی از محصول یا خدمت خود به میان نیاورید اما با تعریف کردن یک داستان یا مشکل با اشاره ی غیر مستقیم به محصول یا خدمت خود مخاطب را مجاب می کنید تا از محصول یا خدمت شما استفاده کند.
4.مونتاژ در زمینه ی ساخت تیزر خیلی بخش مهمی است. مونتاژ و صداگذاری می تواند تیزر شما را عالی یا افتضاح کند. برای این بخش مطمئن باشید که با فرد یا تیم درستی در ارتباط هستید. نمونه کارهای قبلی میتواند چراغ راه شما باشد.
5.مطمئنن باشید برای ساخت یک تیزر شما نیازی به استخدام فردی که در ساخت تیزر/انیمیشن خبره است ندارید. هزینه های استخدام و ابعاد حقوقی آن شاید برای شما خیلی مناسب نباشد. بهتر است از فریلنسرهای تولید کننده ی تیزرهای تبلیغاتی و انیمیشن در این زمینه استفاده کنید.
زمانی ویدیوهای رئال‌ برای شما مناسب هستند که بخواهید روی جنبه ی انسانی کسب و کار خود پافشاری کنید و به مخاطب کمک کنید تا با شرکت شما ارتباط برقرار کند.
ایجاد ویدیو در طول نمایشگاه و یا رویداد صنعتی به شما این امکان را می دهد تا فرهنگ و شخصیت سازمانی خود را در رویداد نمایش دهید. مهم ترین مزیت ویدیوی لایو ، اعتبار آن است به همین دلیل بهترین نوع ویدیو برای ارسال پیام های جدی به مخاطب است. فیلم های لایو و رئال‌ روش مناسب برای نشان دادن ظاهر یک محصول در واقعیت هستند بنابراین اگر محصول شما دارای ویژگی خاصی است که به راحتی در انیمیشن قابل نمایش نیست از ویدیوی رئال‌ استفاده کنید.

مشاوره طراحی لوگو


کارشناسان کاریشه در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند