ذ

تولید محتوا

تولید محتوا امروزه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های هر کسب و کار است. تولید محتوا و بازاریابی آن یکی از موثرترین فعالیت‌هایی است که در سال ۹۸ می‌تواند کسب و کار شما را رونق بخشد. در این مقاله به صورت جامع ابتدا به یک درک درست از تولید محتوا و سپس به استخدام یک فریلنسر تولید محتوای مناسب برای هدف موردنظر خود می‌پردازیم. ۵ قدم برای رسیدن به یک فریلنسر تولید محتوا مناسب: ۱. انواع محتوا ۲. تخمین بودجه ۳. ارسال اگهی در کاریشه ۴. یافتن یک فریلنسر ۵. انتشار موقعیت شغلی
قبل از شروع به یافتن فریلنسر تولید محتوا، باید ببینید که هدف شما از تولید محتوا چیست و دقیقا چه نوع محتوایی را نیاز دارید. در این صورت پروسه موفقیت ایده شما به بهترین شکل طی خواهد شد و می‌توانید نتیجه مطلوب تری بگیرید. به مثال اگر به یک پست بلاگ نیاز دارید به یک نویسنده و اگر کتابی نوشتید و می‌خواهید آن را از لحاظ نگارشی تصحیح کنید به یک ویراستار حرفه‌ای نیاز دارید. برای پیدا کردن یک شعار جذاب یک نویسنده به تنهایی کافی نیست و باید یک کپی رایتر که از خلاقیت بالایی برخوردار است این کار را برای شما انجام دهد. هرچقدر درک عمیق تری از تولید محتوا داشته باشید، فریلنسرِ مناسب‌تری را خواهید یافت و به نتیجه مطلوب‌تری خواهید رسید. به طور کلی محتوا به ۴ دسته تقسیم می‌شود. ۱. محتوای متنی پست‌های بلاگ، پست های شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌های الکترونیکی، محتوای متنی صفحات فرود، خبرنامه های ایمیلی و هرگونه محتوای متنی در این دسته قرار می‌گیرند. فریلنسرهای این دسته می‌توانند نویسنده، ویراستار یا کپی رایتر باشند. ۲. محتوای ویدیویی تیزرهای تبلیغاتی برای کمپین‌های مختلف، ویدیوهای معرفی محصول، ویدیوهای شبکه های اجتماعی، ویدیوی رویدادها و انواع ویدیوهایی که به کسب و کار شما در بازاریابی و برندینگ کمک می‌کند در این دسته قرار می‌گیرند. فیلم‌برداران و تدوین‌گران در این دسته قرار می‌گیرند و می‌توانند به شما در ساخت و تدوین این ویدیوها کمک کنند. ۳. محتوای عکاسی عکاسی از محصولات، عکس های تبلیغاتی، عکس رویدادها و اعضای شرکت، همه عضوی از محتوای عکاسی هستند که این کار را یک فریلنسر عکاس و ویرایشگر عکس به عهده می‌گیرد. ۴. محتوای گرافیکی اینفوگرافیک‌ها، بنرها، لوگوها، طراحی جلد کتاب، پست‌های بصری اینستا و دیگر انواع محتوای گرافیکی، همه در دسته محتوای گرافیکی قرار می‌گیرند که طراحی انواع این محتواها به عهده گرافیست‌هاست. ۲. تخمین بودجه بعد از شناخت انواع محتوا و انتخاب آن، شما به مرحله ای وارد شده اید که ممکن است برای‌تان کمی گیج کننده و سرسام‌اور باشد. در این بخش ما سعی می‌کنیم با جزییات دقیق به شما در تخمین بودجه محتوای موردنیاز خود کمک کنیم.
هزینه تولید محتوا به فاکتورهای متعددی وابسته است. اینکه پروژه شما چقدر بزرگ است، چه نوع محتوایی را نیاز دارید و میزان مهارت و تجربه فریلنسر مورد نظر شما چقدر است. این‌ها مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که به شما در تخمین بودجه کمک می‌کنند. هیچ هزینه استاندارد و دقیقی برای تولید محتوا وجود ندارد ولی در عین حال می‌توان با تفکیک محتواها و میزان تجربه فریلنسر به اعداد و ارقام مشخصی رسید. در جدول زیر ما سعی کردیم با توجه به شرایط بازار ایران قیمت‌های تقریبی را استخراج کنیم که می‌توان کمک زیادی به شما بکند. زمانی‌که می‌خواهید میزان بودجه خود را تخمین بزنید به این نکته توجه کنید که به طور مثال نویسنده‌ای که برای یک بلاگ پست انتخاب می‌کنید با نویسنده ای که برای نوشتن یک کتاب انتخاب می‌کنید، شیوه نگارش متفاوتی دارند و قیمت‌ آن‌ها نیز متفاوت است. اگر مهلت و زمان بسیار محدودی دارید ریسک نکنید. پول خوبی پرداخت کنید و با یک فریلنسر حرفه‌ای کار کنید تا در مهلت مقرر و با کیفیت مناسب محتوای خود را دریافت کنید. به قول معروف هرچقدر پول بدهی همانقدر آش می‌خوری اگر پول کمی پرداخت کنید محتوای جذابی دریافت نخواهید کرد. اگر پول زیادی پرداخت کنید محتوای حرفه‌ای و جذابی را دریافت خواهید کرد. پس بررسی کنید محتوای موردنظر شما دقیقا چه هدفی دارد.

مشاوره طراحی لوگو


کارشناسان کاریشه در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند