۱۰ نکته برای ایجاد وبلاگ در اینستاگرام

۱۰ نکته برای ایجاد وبلاگ در اینستاگرام

همه ما میدانیم که حضور در رسانه های اجتماعی باعث می‌شود افراد بتوانند شما را بیابند، ببینند و بشناسند. اینستاگرام با بیش از ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه خود، آشکارا جهان را با طوفانی روبرو کرده است و به نظر می رسد امروزه همه‌ی افراد از این برنامه استفاده می کنند، نه تنها برای به اشتراک گذاشتن پیتزا و سلفی های خود، بلکه برای برنامه‌های بعدی زندگی خود نیز از آن الهام میگیرند.

اگر شما یک بلاگر هستید و هنوز یک حساب اینستاگرام ندارید، امسال سالی است که به یکی از آنها نیاز دارید!

با این حال شما نمی‌توانید یک حساب کاربری بسازید، آن‌را رها کنید و انتظار جادو داشته باشید. راه پیشرفت در اینستاگرام این است که برای آن به قدر کافی وقت بگذارید و دائما مطالبی برای به اشتراک گذاری داشته باشید

قرار دادن فیلم و عکسهای شگفت انگیز کافی نیست. شما باید راهی پیدا کنید که مخاطب وفادار و پیگیر داشته باشید.

برای ایجاد وبلاگ در اینستاگرام نکات زیر را مطالعه کنید:

 

۱-  یک نام کاربری خوب انتخاب کنید:

سفر اینستاگرام شما هنگام تنظیم حساب کاربری شما شروع می شود. شاید در حال حاضر یک اکانت داشته باشید و نیاز باشد که نام مناسب‌تری برای آن انتخاب کنید. نام کاربری و اکانت شما اولین مواجهه دیگران با شما و کارتان است.

وبلاگ را ساختید یا بروزرسانی کردید، حالا به محتوای حرفه‌ای و گیرنده فکر کنید. یک عکس پروفایل زیبا، بیوگرافی مناسب و مختصر و مفید بنویسید و اگر وبسایت یا صفحه‌ی کاری دیگری در سایر شبکه‌های اجتماعی دارید آنرا در اطلاعات اکانت خود اضافه کنید.

 

۲- مسیر روایتگری خود را انتخاب کنید و به آن بچسبید!:

آیا شما به مناظر یا عکاسی از غذا علاقه‌مند هستید؟ آیا زیاد به سفر می‌‌روید؟ عاشق سلفی گرفتن هستید یا معماری فضاها برای شما جداب است؟ یک مسیر را انتخاب کنید و به آن بچسبید. لازم نیست که هر پست دقیقاً به همان شیوه اجرا شود، اما هر کسی باید بتواند ایده‌ی از آنچه شما به عنوان موضوع وبلاگ اینستاگرامی خود در نظر گرفته‌اید به دست آورد و تصمیم بگیرد که شما را دنبال کند یا نه؟

 

۳- داستانی بگویید:

عکس های عالی ضروری است، اما اگر می‌خواهید اینستاگرام خود را برجسته کنید باید از طریق حساب خود روایتگر داستانی باشید. برای معرفی مکانی که از آن بازدید می‌کنید از داستان‌گویی استفاده کنید تا موارد عجیب و غریب کشف شده یا شاید برخی واقعیت‌های تاریخی را به اشتراک بگذارید. درست است که یک تصویر می تواند هزاران کلمه صحبت کند، اما گاهی اوقات کلمات و داستان‌ها باعث افزایش علاقه‌ی اضافی می‌شوند.

۴- از هشتگ های مربوطه استفاده کنید:

اینستاگرام به شما امکان می دهد زیر هر عکس از تعدادی هشتگ استفاده کنید. نیازی به استفاده از همه آنها نیست، اما تجربه نشان می‌دهد که محتوایی با ۱۱ هشتگ یا بیشتر مشارکت بیشتری دریافت می‌کند. مثلا برخی از هشتگ‌های معروف و مرتبط با سفر عبارتند از: #travelblogger #travel #instatravel #travelgram #tourism #passport’ve #wanderlust #ilovetravel و موارد دیگر. سپس چند علامت خاص دیگر در رابطه با تصویری که نشان می دهید اضافه کنید، برای مثال من ممکن است از #Venice ، #London ، #Spain و غیره استفاده کنم. به عنوان مثال از #IAmAtraveler (مسافر Conde Nast) ، #passionpassport ، #traveldeeper ، #suitcasetravels و موارد دیگر استفاده می کنم.

 

۵- کشفیات و مکانهای خود را با برچسب جغرافیایی (Geo tag) کامل کنید:

با نوشتن پست در سایت یا وبلاگ خود به افراد کمک می‌کنید تا درک کنند که آیا می خواهند به بازدید از آن مکان بروند یا نه. در مورد اینستاگرام نیز همین مسئله است. با به اشتراک گذاشتن عکس در مورد یک شهر، می‌خواهید مخاطبان شما بدانند که در آن شهر چه چیزهایی برای شما جالب بوده است. مهمتر از همه، وقتی شخصی در جستجوی محتوای برچسب زده شده در یک مکان خاص است، پست شما هم نمایش داده می‌شود.

 

۶- افراد و مشاغل مرتبط را روی عکس تگ کنید:

شما همیشه باید منتظر مسابقات و نمایش های تبلیغاتی باشید که شانس بسیار خوبی برای نمایش محتوای شما هستند. اگر عاشق وعده غذایی خود در رستوران یا هتلی هستید که در آن اقامت دارید، صفحات مربوط به کسب و کار آنها را روی عکس خود تگ کنید. ممکن است تصویر شما توسط آن مشاغل نشان داده شود و وقتی افراد به آن حساب نگاه می‌کنند ، محتوای شما نشان داده می شود.

 

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد : ۲۰ نکته‌ ساده و کاربردی برای پیشرفت کردن

 

 

۷- برای معرفی پست وبلاگ خود از نمایش اسلاید اینستاگرام استفاده کنید:

ویژگی نمایش چند عکس در یک پست به شما امکان می‌دهد داستانی را با یک سری از عکس های مختلف بسازید.

می‌توانید راهنماهای مسافرتی کوچک ایجاد کرده یا کل وعده غذایی را که در یک رستوران و یا حتی اتاقهای مختلف یک هتل داشته اید را با تعدادی اسلاید در یک پست ارائه دهید.

 

۸- استوری و استوری‌های بیشتر:

این یک موضوع ثابت شده است که مردم تمایل دارند بیشتر از عکس و متن وقت بیشتری را صرف دیدن فیلم کنند، بنابراین از ویژگی‌های استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید تا به دنبال کننده‌گان خود پشت صحنه یک پست از اینستاگرام خود را نشان دهید (برای مثال نشان دادن روند ویرایش عکس یا فیلم‌های شما). در استوری‌ها می‌توانید در مورد خود صحبت کنید، یا از آنها برای صحبت بیشتر در مورد مکانی که بازدید می‌کنید استفاده کنید. اگر تعداد دنبال کنندگان (فالوئرها) شما از تعدادی، بالاتر باشد. اینستاگرام به شما این امکان را میدهد که یک لینک را به استوری خود اضافه کنید که بینندگان بتوانند با بالاکشیدن صفحه‌ی استوری به آدرس مورد نظر شما بروند. می‌توانید فالوئرها را به صفحه‌ی وبسایت کسب و کار خود یا وبلاگ شخصی خود دعوت و راهنمایی کنید.

 

۹- مرتباً پست بگذارید:

دوام در اکثر موارد زندگی مهم است و اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. در حقیقت، هرچه مرتباً برای اینستاگرام خود وقت بگذارید و پست ارسال کنید، افراد به دنبال کردن شما بیشتر مشتاق خواهند شد. با ارسال در یک ساعت معین در هر روز یا روزهای خاص در هفته (طبق برنامه ریزی‌ای که از قبل برای خود انجام می دهید)،  شانس ارتباط خود را با همان افراد قبلی و احتمالاً ایجاد یک اجتماع پایدار در اکانت خود افزایش می‌دهید. به یاد داشته باشید که همیشه به کامنت هایی که افراد درمورد تصاویر شما می‌گذارند پاسخ دهید، این کار برخورد مودبانه با دنبال کنندگان است اما همچنین نشان می‌دهد، به زمانی که مردم برای گذاشتن نظرات خود صرف کرده‌اند، اهمیت می‌دهید.

 

۱۰- تعامل داشته باشید و این کار را تکرار کنید:

مگر اینکه پول خرج کردن برای فالوئر و لایک‌های دروغین و فیک داشته باشید (اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنیم از این کار خودداری کنید) بهترین راه برای ایجاد مخاطب معتبر و واقعی با سرمایه‌گذاری وقت و انرژی در حساب کاربری خودتان است. اگر در مورد اینستاگرام جدی هستید باید روزانه یک یا دو ساعت برای ارتباط با افراد و درگیر شدن با محتوای آنها رزرو کنید. برای فهمیدن اسرار موفقیت اینفلوئنسرها، باید اکانت‌های اینستاگرام معروف‌تری را مطالعه کنید و پس از آن همیشه باید در جریان صدر اخبار دنیای مجازی باشید. با بررسی آمار خود باید بتوانید استراتژی خود را با آنچه مردم بیشتر از همه دوست دارند تغییر داده و سازگار کنید.

 

 

برگرفته از : www.spotahome.com

ترجمه: آ.احمدی

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *