جلوگیری در رکود کاری در رکود اقتصادی

جلوگیری در رکود کاری در رکود اقتصادی

رکود در کسب‌وکار در زمان رکود اقتصادی یکی از اتفاق‌های اجتناب‌ ناپذیر برای بیشتر مشاغل است. کسانی که صاحب استارت‌آپ یا یک شرکت تازه تاسیس هستند شرایط بدتری را تجربه می‌کنند زیرا در اکثر مواقع پشتوانه‌ و اندوخته‌ی مالی برنامه‌ریزی شده برای شرایط بد ندارند.

برای نجات کسب‌وکارتان از رکود در دوره‌ی رکود اقتصادی به این نکته‌ها توجه کنید:

۱-وام نگیرید. وام گرفتن برای زمانی است که درآمد مناسب و قابل برنامه‌ریزی دارید. گرفتن وام در دوران رکود اقتصادی و رکود کاری‌تان  تنها موجب این می‌شود که بدهی بیشتری برای خودتان بسازید.

۲-صرفه‌جویی کنید. ولی فراموش نکنید پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان‌تان را به تعویق نیندازید. در شرایط خیلی سخت نیروهایتان را به حداقل برسانید اما حقوق و دستمزدشان را کامل پرداخت کنید.

۳-سیستم را برگردانید به زمان پیش از شروع، یعنی زمانی که داشتید شرکت‌تان را راه اندازی می‌کردید. در این دوره با حداقل نیرو به پروژه‌هایتان رسیدگی می‌کردید.

۴-یکی از راه‌های هوشمندانه در دوره‌‌ی رکود اقتصادی ارائه‌ی خدمات جدید برای پروژه‌های قدیمی‌ است. برای مثال می‌توانید پشتیبانی جدید یا بازرسی یا خدماتی ازین قبیل برای پروژه‌های قدیمی‌تان ارائه دهید. توجه داشته باشید از آنجایی که ارائه‌ی خدمات معمولا هزینه‌ی کمتری نسبت به بقیه‌ی کارهای قابل انجام دارد در دوره‌ی رکود اقتصادی ارائه خدمات معمولا کار بسیار سوددهی است.

این را بخوانید: ۲۰ نکته‌ ساده و کاربردی برای پیشرفت کردن

۵-تمرکزتان را بر روی فروش و بهینه‌سازی بگذارید. این بهینه‌سازی شامل تغییرات سازمانی تا تغییرات لازم در محصولاتتان می‌تواند باشد.

۶-درست فکر کنید و ریسک‌پذیر باشید.

۷- در زمان رکود اقتصادی تمام مشاغل درگیر می‌شوند. حتی رقبای شما هم درگیر همین وضع هستند پس گول ظاهر بقیه را نخورید.

۸-طرح درآمد‌زایی خود را بازنگری کنید و به گزینه‌های جدید هم فکر کنید. برای مثال اگر ارائه پشتیبانی یا تعمیرات برای شرکت‌های دیگر در توانایی شرکت شما هست پس از آن استفاده کنید.

۹- یک برنامه‌ریزی دقیق برای نگهداشتن مشتریانتان داشته باشید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *