چگونه یک قالب وردپرس را شخصی سازی کنیم؟

چگونه یک قالب وردپرس را شخصی سازی کنیم؟

بسیاری از افراد هنگام طراحی سایت به دلایل متعددی به سراغ قالب‌های آماده می‌روند. هزینه‌های کمتر، سرعت طراحی بالاتر و مواردی از این دست سبب می‌شود که طراحی سایت‌های آماده طرفداران خاص خود را داشته باشد و افراد بسیاری را به سمت خود جذب نماید. شخصی‌سازی قالب وردپرس انقدرها هم سخت نیست.

البته لازم است بگوییم این قالب‌ها بی‌نقص نیستند و اگر شما هم در پی استفاده از آنها هستید بهتر است با ویژگی‌ها و محدودیت‌های آن به صورت کامل آشنا شوید. یکی از مهمترین معایبی که استفاده از قالب‌های آماده به همراه دارد این است که چنین قالب‌هایی تکراری بوده و سایت‌های بسیاری را می‌توان یافت که به دلیل بهره‌مندی از این قالب‌ها، شبیه یکدیگر باشند، اما باید تاکید کنیم اگر قصد استفاده از این سایت‌ها را دارید باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا آن را شخصی سازی کرده و سایتتان را با خواست و نیاز خود همسو کنید.

در واقع باید بگوییم همان اندازه که تنظیمات ابزارک دارای اهمیت بسیاری بوده، شخصی سازی نیز مهم است. می‌توان گفت این دو مکمل یکدیگر هستند و کمک می‌کنند سایت شما به بهترین شکل ممکن طراحی شود. برای آن که بتوانید سایت وردپرس خود را تمام و کمال شخصی سازی کنید، بهتر است ادامه مطلب را با دقت بخوانید. شخصی سازی قالب وردپرس ساده است و می‌توانید به راحتی در ۷ گام آن را انجام دهید.

گام اول:

در ابتدای راه میبایست وارد پنل ادمین وردپرس شوید و گزینه نمایش را انتخاب نمایید. پس از نمایش سایر گزینه‌ها شما باید بر روی گزینه شخصی سازی کلیک کرده و مطابق عکس عمل کنید.

گام دوم:

پس از انتخاب گزینه شخصی سازی، صفحه‌ای باز خواهد شد که نمایی از سایت فعلی شما را نشان می‌دهد اما این صفحه یک تفاوت عمده دارد و آن هم این است که در سمت راست یک منو وجود دارد که شما می‌توانید به راحتی از آن استفاده کرده و شخصی سازی سایت خود را آغاز کنید.

گام سوم:

هنگامی که شما یکی از قالب‌ها را انتخاب می‌کنید باید توجه داشته باشید که این قالب چقدر امکان شخصی سازی دارد، برخی از قالب‌ها کمتر و برخی دیگر بیشتر این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند. باید بدانید عموما قالب‌هایی که رایگان هستند امکان کمتری در اختیار شما می‌گذارد. این‌ها را گفتیم تا اعلام کنیم نواری که در سمت راست صفحه شما باز می‌شود تا به وسیله آن شخصی سازی را انجام دهید، با توجه به قالب انتخابی از سوی شما متفاوت عمل می‌کند، به همین دلیل برخی از قالب‌ها تعداد گزینه‌های بیشتری داشته و برخی دیگر گزینه‌های کمتری دارند. اما در تمامی قالب‌ها به طور کل یک پیش نمایش از قالب تکمیلی و توضیحات آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و نحوه استفاده از آن را بیان می‌شود.

شما در این بخش باید عنوان سایت را بنویسید، همچنین پس از وارد کردن آن در بخش معرفی می‌توانید توضیحی از سایت خود اضافه نمایید. البته لازم است بگوییم شما می‌توانید در مراحل ثبت وردپرس هم این دو را وارد کنید.

این مقاله را در ادامه مطالعه کنید: مهارت‌های بدون نیاز به دانشگاه و ارزش‌ آنها در بازار جهانی

 

گام چهارم:

شما پس از گذراندن مراحل قبل می‌توانید به مرحله‌ای برسید که رنگ سایت خود را انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های این بخش این است که شما همزمان می‌توانید نتیجه این تغییرات را در سایت خود مشاهده کرده و مطابق نظرتان آن را تغییر دهید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در طراحی قالب وردپرس، رنگ است.

لازم است تاکید کنیم رنگ‌ها هر کدام معانی خاص خود را دارند از همین رو برای آن که شما بتوانید رنگی مناسب فعالیت خود انتخاب کنید، بهتر است با مفاهیم آنها آشنا شده و روانشناسیشان را بشناسید.

قسمت پنجم:

این مرحله مربوط به تصویر پس زمینه می‌شود به این معنا که شما می‌توانید تصویر پس زمینه سایت خود را انتخاب کنید و آن را متناسب با تنظیمات تعریف نمایید. قالب وردپرس در این مرحله جلای خاصی به خود می‌گیرد.

گام ششم:

شما در گام ششم می‌توانید برگه‌های سایت خود را بسازید یعنی با انتخاب گزینه نوشته‌های تازه تمامی آنچه در سایت خود دارید را مشاهده کرده و پس از آن با انتخاب برگه ایستا، دسته بندی‌ها موجود را ببینید. در این شرایط سایت شما به صورت وبلاگی نشان داده می‌شود.

گام هفتم:

کار شما رو به پایان است و تنها با استفاده از ابزارک‌ها می‌توانید شخصی سازی سایت خود را به پایان برسانید. برای دستیابی به این مرحله تنها کافی است بر روی گزینه ابزارک که در سمت راست صفحه نمایش داده شده است، به بخشی وارد شوید که امکانات متعددی در اختیارتان گذاشته است. اکنون مطابق سلیقه خود، قالب وردپرس تان را شخصی کنید.

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *