چگونه یک طراح وب شویم

چگونه یک طراح وب شویم

شما می خواهید یک طراح وب شوید، اما هیچ ایده ای درباره‌ی اینکه از کجا شروع کنید ندارید. جای نگرانی نیست! این کار چندان هم که به نظر می رسد سخت نیست، اما به زمان و تلاش و تمرین نیاز دارد. پیدا کردن طراحان وبی که خود آموز این کار را یاد گرفته‌‌اند سخت نیست، اما باید بدانید که کار را از کجا شروع کنید. در این پست نگاهی به مراحل اولیه یک طراح وب شدن می‌اندازیم.

  • تو بازی باشید

یک طراح وب عناصر بصری یک وب سایت مانند رنگ ها، طرح بندی، قالب بندی و غیره را ایجاد می کند. او باید درک خوبی از اصول طراحی داشته باشد و یاد بگیرد که چگونه از نرم افزار اصلی طراحی استفاده کند. طراحان وب و طراحان گرافیک عموماً به این دلیل که بایستی مهارت‌های گرافیک کامپیوتر را بلد باشند و از نرم افزارهای مشابهی استفاده کنند، در حالی که با هم فرق دارند، یکسان در نظر گرفته می‌شوند. طراحی وب نیاز به دانش و مهارت های فنی ویژه دارد.

  • بهترین نرم افزار برای طراح وب یا توسعه دهنده شبکه

نرم افزار اصلی گرافیکی که باید بیاموزید Adobe Photoshop  و Adobe Illustrator است.
توصیه می شود  Adobe Fireworks و Adobe Dreamweaver را هم یاد بگیرید. کار کردن با این برنامه ها سخت نیست، اما چون پیچیده هستند، زمان زیادی برای فراگیری آنها نیاز است. همچنین باید برخی از زبان های برنامه نویسی اساسی مانند HTML، CSS، جاوا اسکریپت، Flash، PHP یا jQuery   را یاد بگیرید. شما در دو دسته اول باید تسلط کافی داشته باشید، اما توصیه می شود با دیگر موارد نیز حداقل آشنایی داشته باشید.

بهتر است با SEO نیز آشنا باشید. خوشبختانه امروز منابع یادگیری فراوانی در دسترس است که اکثراً رایگان هستند. چون طراحی وب یک رشته در حال گسترش است، شما همیشه باید در جریان آموزش باشید. همیشه چیزی جدید برای یادگیری خواهید داشت که گاهی اوقات می تواند غافلگیرکننده و هیجان انگیز باشد. در عین حال نیز جریانی روزمره وجود دارد که ذاتی هر شغلی است. برای این کار داشتن چشم انداز زیبایی شناسی و رویکرد رو به پیشرفت در فن آوری، اساسی است. اگرچه این توانایی ها ذاتی هم هست، اما می توان آن ها را آموزش دید.

برای الهام گرفتن، در وبلاگ ها، کتاب ها و محیط اطراف جستجو کنید. نگاهی به اطلاعات ورودی ذهن خود داشته باشید. اما بیشتر از همه، درکار خود پرشور باشید.

  • نا آگاهانه قدم در راه نگذارید

اگر می‌خواهید یک متخصص باشید (و به عنوان یک متخصص شناخته شوید) نیاز به تجربه دارید، درست است؟ کار انجام شده نشان می‌دهد که شما چه توانایی‌هایی دارید. به احتمال زیاد از همان اول مشتری نداشته باشید، بنابراین ایده خوبی است که با ساخت وب سایت خود، شروع کنید. در نهایت شما باید یک نمونه کار داشته باشید، اما در حال حاضر ما فقط به دنبال یک نمایش آنلاین هستیم. بعداً می توانید به آن بازگردید و وقتی مهارت های خود را ارتقا دادید، ایده‌های خود را بسازید. وقتی برای خودتان کار می کنید، ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید، یا در کار خود وارد یک لوپ از تغییر دادن‌های پی در پی شوید. توصیه ما این است که یک تاریخ برای راه اندازی وبسایت خود تعیین کنید و آن را بخاطر بسپارید. تقویم کاری بسازید و همه پروژه های خود را از اهداف یادگیری تان تا ایجاد نمونه کارهایتان، برنامه ریزی کنید.
به یاد داشته باشید که کارتان سازماندهی شده باشد.(نگه داشتن لیست کارهای انجام شده می تواند مفید باشد) و همیشه (تاکید میکنیم همیشه) کار خود را قبل از اجرای آن آزمایش کنید. روی هر پروژه به شکلی که گویا فقط آن یک پروژه را دارید، کار کنید. به این ترتیب، زمانی که بخواهید در یک پروژه حرفه ای کار کنید، برای مشکلات احتمالی آماده خواهید بود.

  • تبدیل شدن به یک بازیکن

وقتی کنترل ابزارها را در دست دارید، رشته را می شناسید و وب سایت خود را دارید، زمان شروع کار برای پروژه های دیگران است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید آیا میخواهید در یک موضوع مطالعاتی یا سازمانی یا به عنوان یک طراح آزاد کار کنید. در هر صورت، اگر بخواهید به طور جدی به عنوان یک طراح وب مورد توجه قرار بگیرید، مواردی وجود دارد که باید در اکانت خود در نظر داشته باشید. یک سایت نمونه بسازید و آن را به روز نگه دارید. به یاد داشته باشید که در یک رشته دائما در حال تغییر کار می کنید، آنچه سه سال پیش مُد بود، ممکن است اکنون قدیمی شده باشد، بنابراین نمایش آخرین آثار شما برای ساختن یک تصویر حرفه ای بسیار مهم است. کارتان، آنچه می توانید انجام دهید یا نمی توانید، جایگاهی که می خواهید به آن برسید و آنچه مایل به یادگیری آن هستید را تجزیه و تحلیل کنید. آگاهی از مهارت‌هایتان برای مشخص کردن ارزش کارتان و در بازار قرار دادن آن مهم است. خودتان را نادیده نگیرید، اما به یاد داشته باشید که اولین کارهای شما با کسب درآمد همراه نیست، بلکه تجربه و به دست آوردن ارتباطات است. طراحی یک موضوع بسیار ذهنی است و طراحی وب از این موضوع مستثناء نیست.
اگر میخواهید کار را بپذیرید، باید یاد بگیرید چگونه کار خودتان را به فروش برسانید. بر روی مهارت های ارتباطی تان، ایجاد یک نام تجاری شخصی و بازار کارتان، فعالیت کنید و به یاد داشته باشید که سازماندهی کنید و از تجربیات خود درس بگیرید، مشکلات را به عنوان یک فرصت برای یادگیری بدانید و عملکرد خود را به عنوان یک طراح حرفه ای بهبود ببخشید. حالا شما در مسیر موفقیت قرار گرفته اید، به یاد داشته باشید که صبور و شکیبا باشید، هیچ چیز خوب ساده به دست نمی آید. نگرش مثبت داشته باشید و لذت ببرید.

برگرفته از: Awwwards

مترجم: حمیدرضا عرفانی‌فر

برای مشاهده پروفایل این فریلنسر در کاریشه اینجا را کلیک کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *