چگونه سفارش طراحی سایت دهیم؟

چگونه سفارش طراحی سایت دهیم؟

کسب و کار تازه‌ای راه انداخته‌اید؟ شاید هم می‌خواهید کالاهای تولیدی خود را به وسیله سایت فروشگاهی به فروش برسانید؟ خیلی فرقی ندارد در هر صورت باید با اصولی آشنا شوید که در پس آن بتوانید سایتی مناسب نیاز و خواست‌های خود داشته باشید. در ادامه مطالبی را متذکر می‌شویم که در مسیر سفارش طراحی سایت شما را یاری کند.

  • هدف شما از طراحی سایت چیست؟

در گام اول باید بدانید هدف شما از مراجعه به طراح سایت و درخواست سفارش چیست و قرار است به چه خواسته‌هایی در سایتتان دست یافته و چه نیازهایی را برطرف نمایید. اگر قرار است شما یک سایت فرشگاه آنلاین طراحی کنید یا سایتی سازمانی با مخاطبان محدود را ایجاد نمایید، قطعا نحوه فعالیتتان متفاوت خواهد بود و شما میبایست پلن‌های متفاوتی برای آنها تدارک ببینید.

لازم است بگوییم طراحی سایت یک شرکت معتبر یا برندی معروف، نیاز است تا به صورت تمام و کمال اختصاصی پیش برود به این شکل که نباید از قالب‌های آماده‌ای که در سایت‌های گوناگون مشاهده می‌شود، استفاده کنید یعنی شما با طراحی صفر تا صد آن می‌توانید به سمت شخصی سازی سایت خود پیش بروید که این کار بر روی ارزش سایت و برند شما تاثیرگذار خواهد بود.

از طرف دیگر اگر می‌خواهید یک سایت ساده با اطلاعاتی محدود داشته باشید‌، نیازی نیست که سمت هزینه‌های طراحی و کدنویسی بروید زیرا تنها کافی است سایت خود را با کمک قالب‌های آماده طراحی کرده و از آنها استفاده کنید. پس در گام نخست باید میزان هزینه‌ای که برای سایت خود در نظر دارید و همچنین اهداف متعدد خود را شناسایی کرده و با توجه به آنها به سمت سفارش طراحی سایت پیش بروید.

  • بودجه خود را در نظر بگیرید

یکی از اقدامات مهم دیگری که باید در مسیر سفارش طراحی سایت انجام دهید این است که برآورد بودجه داشته باشید و با توجه به آن اقدام کنید. باید بدانید طراحی سایت اختصاصی هزینه‌های بسیاری دارد اما استفاده از قالب‌های آماده هزینه به مراتب کمتری می‌طلبد.

به شما پیشنهاد می‌دهیم که اگر تصمیم دارید در ابتدا از قالب آماده استفاده و پس از مدتی قالب اختصاصی را توسط طراح سایت طراحی کنید، دست نگه دارید زیرا این کار برای شما هزینه‌های بسیاری در پی خواهد داشت. بهترین کار این است که از همان اول سایت خود را به صورت اختصاصی طراحی کرده و خود را از پرداخت هزینه‌های طراحی مجدد خلاص کنید.

در ادامه مطالعه کنید: چگونه تیم برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای را انتخاب کنیم؟

  • مخاطب خود را شناسایی کنید

این که بدانید چه افرادی قرار است به سایت شما مراجعه کنند، اقدامی اساسی در مسیر موفقیت شما خواهد بود. در واقع اگر بدانید مخاطبان سایت شما از چه سن، قشر و طبقه‌ای هستند و با چه هدفی پای به سایت شما می‌گذارند، خواهید توانست آنها را به یک مخاطب همیشگی تبدیل کنید زیرا هنگام طراحی سایت خواست، علایق و نیازهای آنها را در نظر می‌گیرید.

تصور کنید افراد نوجوان با ویژگی‌های خاص گروه سنی خود پای به سایت شما بگذارند. اگر شما هنگام طراحی نتوانید جذابیتی ایجاد کنید که این نسل بتوانند با سایتتان ارتباط برقرار کرده و از آن لذت ببرند، آنها را از دست خواهید داد. پس برای جذب مخاطب باید از همان ابتدای راه که سفارش طراحی سایت است، مخاطب خود را شناسایی کرده و برای رفع خواست‌ها و نیازهای وی تصمیم گیری کنید.

  • سایت خود را شخصی سازی کنید

فرقی نمی‌کند که از قالب‌های آماده استفاده می‌کنید یا خیر، بهترین کار این است که تمام تلاش خود را انجام دهید تا سایت ویژه‌ای داشته باشید. از همین رو بهتر است سایت خود را شخصی سازی کرده و خواست، سلیقه و نیاز خود را در آن طراحی کنید.

اگر سایت خود را با قالب‌های اختصاصی طراحی می‌کنید، دست شما در این حوزه بازتر خواهد بود اما اگر سایتتان قالب آماده دارد، کمی کارتان سخت‌تر می شود اما باز هم می‌توانید برای شخصی سازی تلاش خود را انجام دهید تا هم در بین سایت‌های دیگر با قالب یکسان کمی تفاوت داشته باشید و هم ملزومات سایت خود را تدارک ببینید.

  • یک طراح حرفه‌ای بیابید

کمک گرفتن از یک طراح حرفه‌ای یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که شما میبایست انجام دهید. توجه کنید که هیچ گاه طراحی سایت خود را به دست یک فرد تازه کار نسپارید زیرا نخواهد توانست خواست شما را برآورده سازد.

به شما پیشنهاد می‌دهیم برای آن که پس از پایان کار از نتیجه به دست آمده رضایت داشته باشید، طراحی سایت خود را به فرد یا شرکتی خبره و حرفه‌ای بسپارید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *