چگونه تیم برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای را انتخاب کنیم؟

چگونه تیم برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای را انتخاب کنیم؟

در کل فرآیند یافتن یک توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای می‌تواند فلج‌کننده، باشد. اصلا از کجا باید شروع کرد؟ آیا باید در گوگل به دنبال فرد مناسبی جستجو را شروع کرد؟ به دنبال چه نوع برنامه‌نویسی هستید؟ توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار، توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار موبایل، توسعه‌دهنده‌ی وبسایت یا توسعه‌دهنده‌ی پایگاه داده؟ این خودش یک فهرست بزرگ است. با همه‌ی این سوال‌ها شما چطور یک توسعه‌دهنده‌ی مناسب و درست را انتخاب می‌کنید؟ در این فرآیند شما مدام با نکته‌هایی روبرو می‌شوید که تصمیم‌ نهایی‌تان را در رابطه با انتخاب یک فرد یا یک تیم عوض می‌کند و بر روی تصمیم‌گیری شما تاثیر می‌گذارد.

ما بیش از ۲۰ سال با مشتریان مختلف کار کرده‌ایم و برخی توصیه‌ها در رابطه با انتخاب توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای برای آن‌ها داشته‌ایم و در نهایت یک چک‌لیست درست کردیم که امیدواریم برای همه مفید باشد.

هر توسعه‌دهنده‌ای که استخدام می‌کنید باید گزینه‌های زیر را داشته باشد:

۱-تسلط فنی و تکنیک‌های لازم برای ایجاد آنچه شما نیاز دارید:

فرض کنید شما به یک برنامه‌ وب نیاز دارید، استخدام یک توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای برای ساخت برنامه‌های وب مناسب شماست نه کسی که می‌تواند از راه‌های دیگری چیزی را جایگزین آنچه شما می‌خواهید، کند. تخصص فنی خاص ممکن است به نظر گران‌قیمت باشد، اما به احتمال زیاد در آینده شما مجبور می‌شوید بطور مداوم پرداخت‌هایی داشته باشید تا در نهایت پروژه‌تان تکمیل شود. ( انتخاب فرد نامناسب منجر به این می‌شود که بجای یک‌بار چندین بار برای پروژه‌تان هزینه کنید)

۲-زحمت کشیده باشد:

استخدام یک توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای در صنعت شما قطعا یک اتفاق مثبت است اما یک لازمه نیست. یک‌ توسعه‌دهنده‌ی خوب باید بتواند زود یاد بگیرد. کسی که می‌تواند نحوه‌ی عملکرد کار را کشف کند و به همین دلیل در این کار است. چنین توسعه‌دهنده‌ای هم مناسب کار شماست. هدف از این تحلیل‌ها تغییر نحوه‌ی کار شما نیست. این کار برای ایجاد یک راه‌حل فوق‌العاده طراحی شده و جامع است تا از هر فرصتی برای حمایت و ساده‌سازی کسب‌وکار شما استفاده کند.

۳-مهارت‌های ارتباطی درخشان:

متاسفانه همه‌ی خوره‌های کامپیوتر مثل هم نیستند. اگر یک توسعه‌دهنده پیدا کردید که وقت جلسات، خودش را در شرکت پنهان می‌کند، به گشتن ادامه دهید. یک توسعه‌دهنده‌ حرفه‌ای با مشورت و مشارکت مستقیم و موثر ارتباط برقرار می‌کند. برای مثال از طریق مکالمه، نوشتن و غیره

۴-لیست قابل توجهی از مراجع:

همیشه از آنها بپرسید و همیشه آن‌ها را فراخوانید. باز هم مهم نیست که مخاطبین حتما از صنعت شما باشند. با این وجود اینکه سوابق آن‌ها به صنعت شما مربوط باشد می‌تواند تاثیر داشته باشد. برای یک توسعه‌دهنده‌ی خوب نه تنها نام مشتری بلکه پروژه‌‌ای که انجام داده است خیلی مهم است. برای مثال پروژه‌ی وب یا برنامه‌ی دسکتاپ یا etc) و لیستی از فناوری‌هایی که از آن در پروژه استفاده کرده‌اند. ( پس تنها به نام مشتری مخاطبین خود اکتفا نکنید)

این را نیز بخوانید: ۱۰ گام برای ساخت یک اپلیکیشن موبایل

۵-در همه حال یک شریک موثر است:

صحبت از روابط وقتی ارزش دارد که انتظارات شما را برآورده سازد. به عنوان مثال: آیا شما حاضر هستید تنها راه ارتباطی‌تان با شریک‌تان پیام‌رسان‌هایی مثل فیس‌تایم باشد؟ اگر چنین است، بررسی کنید آیا هر توسعه دهنده‌ای که فکر می‌کنید، توانایی این نوع رابطه را دارد؟ اصلا شما و توسعه‌دهنده‌تان مشترکاتی باهم دارید؟ آیا هر کدام از شما می‌خواهد در دفتر خودش جلسات را برگزار کند یا با شرکت در جلسات در دفتر دیگری مشکلی ندارد؟ اگر مشکلی در جلسات رو در رو بوجود بیاید گزینه‌ای برای برگزاری جلسه از راه دور وجود دارد؟ تداوم مشارکت نیز مهم است. استخدام یک توسعه‌دهنده که خیلی بیش از حد کار شما حرفه‌ای باشد اشتباه است و اصلا اهمیت ندارد آن توسعه‌دهنده چقدر خوب است. بنابراین استخدام شخصی که دارای شغل تمام‌وقت دارد یا سرگرم کسب‌وکار شخصی‌اش است می‌تواند برای کسب‌وکار شما یک تهدید باشد. امن‌ترین راه در این موارد و مواردی که شما قصد توسعه‌ی یک اپلیکیشین دارید و می‌خواهید پشتیبانی در وضعیت‌های متفاوت داشته باشد، قرارداد نوشتن با یک شرکت است که کارش توسعه‌ی اپلیکیشن است در این حالت شما با نفرات متعددی سروکار دارید که هر کدام یک تخصص دارند و از طرف شرکت خودشان برایشان تقسیم مسئولیت می‌شود. به این ترتیب کسب‌وکار شما معلق نمی‌ماند زمانی‌ که یک نفر به هر دلیلی در دسترس نیست.

۶-سیستم قیمت گذاری بخش‌بندی شده:

در حالیکه مفهوم پرداخت یک قیمت مشخص گاهی برای افراد وسوسه برانگیز است این روش شما را در این راه با چالش‌های سختی مواجه می‌کند. بنابراین بهتر است برای هر قسمت از توسعه به تفکیک و تا حد ممکن بخش‌های کوچک و قابل استفاده قیمت و زمان تحویل جداگانه محاسبه شود و بعد از تحویل هر قسمت و تست آن مبلغ توافق شده پرداخت شود. اگر می‌خواهید دستتان بازتر باشد بهتر است مبلغ جریمه را براساس اهمیت قسمت‌ها و میزان دیرکرد تعیین کنید و با جزئیات در قراردادتان بنوسید.

برگرفته از J Street Technology

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *