تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس اندروید

تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس اندروید

هر کسی میل به  ساختن یک برنامه را در نقطه‌ای تجربه کرده است.  یاد‌گیری برنامه‌نویس اندروید پیچیده نیست با این حال، معمولا چهار عامل محدود کننده وجود دارد:

  • محدودیت زمانی
  • منابع مناسب مطالعه
  • تصورات و چهارچوب‌های ذهنی
  • میزان توجه یا توانایی تمرکز

بنابراین برنامه‌ی خود را واضح  تعریف کنید و ذهن خود را پاک کنید و یک فنجان قهوه کنار دست خود بگذارید، زیرا در اینجا به مواردی پرداخته‌ایم که برای یادگیری، نیاز است.

سخت‌ترین قسمت یادگیری در برنامه‌نویسی، غلبه بر چهارچوب‌های ذهنی است. اولا هیچ برنامه‌ای برای یاد گیری تمام کد‌ها به همه‌ی آدم‌ها وجود ندارد. یادگیری کد‌ دقیقا مثل یادگیری یک زبان جدید است. اسم‌ها، فعل‌ها و جملاتی وجود دارند که به روش خاصی با هم ترکیب می‌شوند تا در زبان کامپیوتر معنی‌دار شوند. وقتی یک تفکر را کامل بنویسید، این برنامه به درستی کار خواهد کرد.

دوم، مانند هر زبان دیگری هر قدر تخصص شما بیشتر باشد به معنای این است که می‌توانید از ساختارهای مبهم‌تری استفاده کنید. هر چند هر کسی می‌تواند ساختارهای پایه‌ی یک زبان را یاد بگیرد.

سوم چهارچوب ذهنی است که موجب انگیزه می‌شود و منجر به انجام دادن می‌شود. ابزارها رایگان هستند. منابع در دسترس هستند. هر کسی که می‌خواهد یک برنامه‌نویسی یاد‌بگیرد، می‌تواند این کار را انجام دهد و کار خود را منتشر کند. بنابراین شما فقط باید یاد بگیرید و شروع به ساختن چیزی کنید که می‌خواهید.

ابزارها:

نحوه‌ی ساخت یک برنامه‌ی اندروید بخش یک:

در ابتدا Eclipse و  Android SDK را روی سیستم‌تان راه‌اندازی کنید. Eclipse و Andriod SDK می‌توانند ابزارهای اولیه‌ی و اساسی برای شروع ساخت یک برنامه‌ی اندرویدی را در اختیارتان قرار دهند. درست مثل بقیه‌ی پروژه‌ها در ابتدا شما باید ابزارهای‌ مورد‌نیازتان را گردآوری کنید و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها را درست بیاموزید.

مهارت‌ها:

آموزش های Java :

قبل از تبدیل شدن به برنامه‌نویس اندروید، شما باید یک دانش اساسی از زبان جاوا برای توسعه‌ی اندروید داشته باشید. جاوا را از ابتدا می‌توانید با کتاب یاد بگیرید. وقتی که کار کردن با جاوا برای شما راحت و قابل فهم شد، یک دوره یا یک کتاب در توسعه‌ی نرم‌افزار‌ اندروید که به نظرتان برایتان یادگیری را راحت‌تر می‌کند انتخاب کنید. در آن دوره شرکت کنید یا کتاب مورد نظر را بخوانید. راحت بودن با دوره یا کتاب مهم است. هنگامی که دوره را می‌گذرانید یا کتاب را می‌خوانید، همیشه چیزهایی که یاد گرفته‌اید را در یک نمونه عملی کنید. منظورم از این حرف این است که چیزی که می‌خواهی را بساز.

مواد:

Android Package index فهرست بسته‌های اندرویدی مرجع است که برای تمام بسته‌ها، کلاس‌ها و APIها توسط گوگل ارائه شده است. پس از یادگیری جاوا، شما باید در مورد بلوک‌ها فردی یک برنامه یاد بگیرید. هر کدام از این بسته‌ها به عنوان قوانین یک جمله مثل اسم و فعل در جمله، در نوشتن شما بکار می‌آید. این اطلاعات به شما نشان می‌دهد زمان و مکان مناسب برای استفاده از این جمله‌ها کجا هستند و خروجی آن‌ها چیست. این شاخص بسته مثل یک فرهنگ لغات در برنامه‌نویسی اندروید برای شماست.

این مقاله را نیز از یاد نبرید: کسب درآمد در کاریشه با رعایت نکات خیلی ساده

معماری:

Android Design :

صفحه‌ی اندروید دیزاین یک گام بزرگ برای تبدیل کردن ایده‌ی شما به یک برنامه است. این صفحه نمونه‌هایی از آنچه گوگل مایل به دیدن است را به شما نشان می‌دهد. هر صفحه در حقیقت پیاده‌سازی‌های طراحی شده توصیه شده توسط گوگل را نشان می‌دهد.

جنبه‌ی انسانی: برای یادگیری و تبدیل شدن به برنامه‌نویس اندروید بعد از گزینه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم یکی از مهمترین عامل‌ها جنبه‌ی انسانی است. جنبه‌ی انسانی به معنای پرسیدن سوالات، پاسخ دادن و دیدن آثار سایر توسعه‌دهندگان است.

بنابراین، ما تمام اصول اولیه مورد نیاز برای شروع برنامه‌نویسی و ایجاد یک برنامه‌ی کاربردی را پوشش داده‌ایم. منابع اینترنتی تقریبا بی‌نهایت در دسترس هستند. تنها نیاز است گام به گام پیش‌بروید و نترسید.

برنامه‌نویس اندروید این روزها درآمد زیادی دارد، پس زودتر دست به کار شوید.

برگرفته از xda و Mindorks

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *