اگر این ۵ نشانه را دارید، پس فریلنسینگ را آغاز کنید.

اگر این ۵ نشانه را دارید، پس فریلنسینگ را آغاز کنید.

«اقتصاد گیگ» پویا و فعال و رو به رشد است. بسیاری از افراد در حال خلاص شدن از روز کاری معمولی (ساعت ۹ تا ۱۷) و پیگیری مشاغل فریلنسینگ هستند. دو نوع فریلنسر وجود دارد. کسانی که به‌عنوان شغل فرعی و برای به دست آوردن یک درآمد مکمل کار می‌کنند و کسانی که تمام‌وقت به فریلنسینگ مشغول‌اند. تبدیل‌شدن به یک فریلنسر تمام‌وقت کار خیلی سختی است و قبل از آن باید کلی بهش فکر کرد و برایش آماده شد. در این مقاله پنج نشانه بهتان می‌دهیم تا تشخیص بدهید کی برای این کار آماده شده اید:

۱٫ «سلف استارتر» هستید

در مشاغل مرسوم معمولاً باید به یک رئیس یا مدیر پاسخگو باشیم. اگر یک فریلنسر شدید، خودتان رئیس خودتان هستید. میل خودتان است که به این رئیس در مورد جلسات برنامه‌ریزی، حسابداری، فروش و بازاریابی پاسخگو باشید یا نباشید. خیلی از افرادی که کارهای فریلنسیگ را دنبال می‌کنند، قبلاً یک‌بار مدیر بوده‌اند. آن‌ها «سلف استارتر» های ذاتی هستند و دوست دارند قلمرو خود را تا جایی که ممکن است گسترش بدهند. اگر از مسئولیت‌پذیری لذت می‌برید و ضرب‌المثل « اول تولید، سؤال باشه برای بعد» را دوست دارید، برای فریلنسینگ آماد شده‌اید.

حتما بخوانید: ۲۵ استراتژی یک فریلنسر موفق

۲٫ دنبال تغییر شغل هستید

تشخیص اینکه قصد دارید چه حرفه‌ای را در کوتاه‌مدت دنبال کنید، سخت است. اغلب وقتی‌که افراد از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، به حرفه‌های خود مشغول می‌شوند و علایق خود را از دست می‌دهند. اگرچه تغییر شغل خیلی اتفاق می‌افتد، اما وقتی‌که کاری را شروع کرده‌اید، دیگر تغییر دادن آن آسان نیست. برای فریلنسر شدن مهم است که در فرآیند استخدام شرکت دیگری نباشید. گفته می‌شود، فریلنسینگ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یک تغییر شغل سریع است. این کار به شما فرصت می‌دهد تا شغل جدید را امتحان کنید و ببینید آیا برایتان مناسب است یا خیر.

۳٫ انعطاف‌پذیری برایتان مهم است

یکی از بزرگ‌ترین مزایای فریلنسینگ تمام‌وقت، انعطاف‌پذیری‌اش است. ازآنجاکه شما خودتان را مدیریت می‌کنید، نیازی به رعایت ساعت کاری مرسوم نیست. حجم کاری شما واقعاً بستگی به تعداد مشتریانی که در حال کار با آن‌ها هستید و تعداد پروژه‌های هم‌زمانی که برداشته‌اید، دارد. شما می‌توانید جلسات و ساعات کاری خودتان را به مناسب‌ترین نحو برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. البته بازهم توصیه می‌کنم که در ساعت کاری مرسوم در دسترس باشید. اینکه ساعت کاری شما تغییر کرده، به این معنا نیست که ساعت کاری دیگران هم عوض‌شده است.

۴٫ شما فروشنده‌ای ذاتی هستید

توانایی قرارداد بستن مهارتی است که سود کسب‌وکار وزندگی شما به آن بستگی دارد. وقتی فریلنسر شدید دائماً باید در حال فروش باشید. نیاز به مشتری‌های جدید دارید. به مشتری‌های فعلی‌تان دوباره احتیاج پیدا می‌کنید. باید مشتری‌ها را متقاعد کنید که برای چیزی که ارزشش را دارد پول پرداخت می‌کنند. این موارد همیشه ادامه‌دارند.

اگر شما یک فروشنده‌ی ذاتی هستید، وقتی فریلنسینگ خود را آغاز کنید، یک امتیاز بزرگ خواهید داشت. اگر توانایی جذب مشتری‌های جدید داشته باشید و بتوانید از مشتری‌های موجود یک شبکه‌ بسازید، پیشنهاد‌ها شما از مقداری که می‌خواهید و می‌توانید انجام بدهید هم بیشتر می‌شود.

۵٫ نمی‌خواهید پتانسیل کسب درآمدتان را از بین ببرید

در یک شغل معمولی شما یک حقوق دریافت می‌کنید و غالباً مزایایی هدیه می‌گیرید. علاوه بر این اگر شما و یا شرکت خوب نتیجه بدهد، شانس دریافت پاداش هم دارید. اما بیش از این شانسی برای کسب درآمد بیشتر ندارید.

شما به‌عنوان یک فریلنسر می‌توانید درآمد یک سالتان را تعیین کنید. بسته به تعداد مشتری‌ها و قیمتی که در نظر می‌گیرید، احتمال به دست آوردن درآمد بالاتر از مشاغل مرسوم هست.

بااین‌حال کسب این درآمد آسان نیست. شما نیاز به ایجاد روابط قوی دارید و وقتی دیگران در خواب هستند هنوز باید ادامه بدهید. اگر این مورد و چهار موردی که در بالا اشاره شد با شما مطابقت دارد، می‌توانید فریلنسینگ تمام‌وقت را انتخاب کنید.

برگرفته از: Calendar

مترجم: حمیدرضا عرفانی‌فر

برای مشاهده پروفایل این فریلنسر در کاریشه اینجا را کلیک کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *