۵ روش برای پایین آوردن سطح استرس در انجام کار

۵ روش برای پایین آوردن سطح استرس در انجام کار

میزان استرس انجام کار روزانه در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. افزایش فشار برای رسیدن به اهداف، اخبار فن آوری و فرهنگ در حال تغییر، مسبب های افزایش استرس ما هستند.

هرچند که شکستن عادات ناشی از استرس پس از شکل گیری دشوار است، اگر احساس غرق شدن در مورد همه چیز می‌کنید و امید ندارید، می توانید وضعیت خود را بهتر کنید، در حالی که در واقع موفقیت های بیشتری کسب می کنید هر روز لذت ببرید. نمونه های بسیار خوبی برای جستجوی انگیزه وجود دارد، و تحقیقات علمی بیشتری نسبت به گذشته درباره مغز و عادات ما وجود دارد.

در اینجا پنج راه حل وجود دارد که می توانید ضمن افزایش احساس سازماندهی، سطح استرس خود را کاهش دهید.

 

۱٫ از لیست ” کارهایی که باید انجام دهم” استفاده کنید:

اولین قدم به سمت پایین آمدن سطح استرس و افزایش سازماندهی، یک لیست کارها (ToDo list) است. هرچه گرفتاری های شما بیشتر باشد، یادآوری همه چیز سخت تر است.

یکی از بزرگترین جنبه های استرس، احساس این است که انگار زمان کافی برای تحقق همه چیز وجود ندارد. این ناشی از چالش‌هایی است که در به خاطر سپردن کارهایی که باید انجام شود وجود دارد. با نگه داشتن لیست کارها، انرژی ذهنی صرف شده برای به یاد آوردن وظایف آزاد می شود. همچنین ترس مداوم و ناخوشایند فراموش کردن را بین می‌برد.

یکی دیگر از مزایای مهم لیست‌های انجام کار این است که می توانند به شما در اولویت‌بندی کمک کنند. به جای اینکه وقت خود را صرف کارهای منفی کنید  (زیرا آنها ابتدا به ذهن خطور می کنند و یا اینکه بررسی راحت تر آنها انجام می شود) یک لیست قوی برای انجام کار به شما در انجام موارد با بالاترین اولویت کمک می‌کند. این باعث می شود که شما به جای هدر دادن وقت در کارهای ناچیز، روی مهمترین مشکلات کار کنید.

افراد بی‌شماری را پیدا خواهید کرد که سیستم مدیریت وظیفه خود را ارتقا دهند. در واقعیت، باید آنچه را که برای شما بهتر است پیدا کنید. برخی دوست دارند یک دفترچه کوچک، جایی که می توانند همه چیز را بنویسند داشته باشند. برخی دیگر از Evernote استفاده می کنند یا از طریق تلفن خود یادداشت می نویسند. برخی افراد کارها را روز به روز سازماندهی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر فقط یک لیست کلی را حفظ می‌کنند.

رویکردهای مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مناسب است تا بدون استرس، سازمان یافته و کارآمد باشید. وقتی فهمید چه کارهایی به چه نحوی انجام می‌شود ، انجام کارها به یک عادت تبدیل می‌شود.

 

۲٫ تمرین حضور داشته باشید و ذهن خود را آرام کنید:

یک چالش بزرگ دیگر که با استرس همراه است نگرانی مداوم است. افراد با استرس زیاد دائماً در فکر آنچه هستند که باید بر خلاف لحظه مورد نظر انجام دهند.

انجام این کار باعث می شود استرس برنده شود. وقتی با دوستان یا خانواده خود در حال صرف شام هستید، نگران تمام شدن یک پروژه یا ارسال ایمیل هستید، این فقط توجه شما را از لحظه‌ای که در آن هستید دور می کند و باعث می شود حال شما بدتر شود.

مقابله با این افکار، کار را برای آرام کردن ذهن شما انجام می‌دهد. یادگیری حضور کامل باعث می شود که شما در مورد هر چیز دیگری که باید انجام دهید فکر نکنید.

اگرچه این چالش برانگیز است، اما روش های ملموس برای کار وجود دارد. یک قدم مهم این است بدانید که در لیست کارهای خود در لحظه هایی که مشغول کارهای دیگری هستی، نمی توانید کاری انجام دهید. قدم دیگر یادگیری برای از بین بردن افکار منفی از ذهن شماست.

تمرینات یوگا، مدیتیشن و تنفس روش هایی برای آرامش ذهنتان هستند. ایجاد یک مجموعه مهارت که به شما امکان می دهد نگرانی‌های دیگر خود را فراموش کنید ، سطح استرس شما را پایین می آورد و شما را به طور مداوم شادتر می‌کند. حتی سرمایه گذاری ۱۰ دقیقه در روز بر روی این شیوه‌ها به مرور زمان بسیار کارساز است.

 

۳٫ هر روز صبح کارهای خود را مرور کنید:

قبل از شروع کارهایتان، سعی کنید روز قبل را مرور کنید. به آنچه انجام داده‌اید و آنچه باید انجام دهید نگاه کنید تا بتوانید از نظر ذهنی برای روز خود آماده شوید.

این به شما کمک می کند تا روی موارد با بالاترین اولویت تمرکز کنید. همچنین شما را از اجرای هر فعالیت اضافی باز می‌دارد. شما ایده‌ای در مورد آینده خواهید داشت و ذهن شما برای چالش های پیش رو آماده خواهد شد.

سپس هنگامی که شب به رختخواب می روید، می توانید به جای نگرانی در مورد روزی که گذشت آرام بخوابید، آگاه باشید که می‌توانید فردا صبح موارد را بررسی کنید.

 

مطالعه این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: مدیریت پروژه برای فریلنسرها

 

 

۴٫ از زمان لازم برای تأمل استفاده کنید:

تأمل یک راه عالی برای نگاهی به عقب و یادگیری تجربیات گذشته شما و همچنین مقایسه اهداف خود با آنچه در واقع می‌خواهید است.

چه این کار را هر روز و چه هر هفته انجام دهید ، باید به خودتان فرصت کافی بدهید تا قبل از ورود به رودخانه، تأمل کنید. وقتی بیشتر استرسی یا بی‌نظم بودید می‌توانید به نقاط عطف توجه کنید. اینها فرصت های یادگیری برای کمک به شما در پیشبرد اهداف هستند.

اگر به زندگی خود اجازه دهید ماه‌ها به پایان برسد بدون اینکه تأمل کنید ، به خودتان فرصت پیشرفت نمی‌دهید. در عوض شما فقط با هدف بقا به جلو حرکت می کنید. این نه پایدار و نه سرگرم کننده است.

تأمل به شما فرصتی می دهد تا همه چیز را در ذهن خود داشته باشید و در تلاش باشید تا کمتر استرس داشته باشید، بهتر متمرکز و شاد باشید.

 

۵٫ دوستان و عزیزانی را پیدا کنید که می توانند به شما در پردازش افکار و آرامش کمک کنند:

بسیاری از افراد به این مغالطه اعتقاد دارند که باید تمام مشکلات را خودشان به دوش بکشند. اگرچه استقلال مهم است و شما باید مسئول زندگی خود باشید، این بدان معنا نیست که افراد دیگری نمی توانند در این راه به شما کمک کنند.

در حقیقت دیگران می توانند تا حد زیادی از استرس و سازماندهی ذهنی شما حمایت کنند. افرادی را پیدا کنید که می‌توانید هنگام نیاز با آنها مشورت کنید. به عنوان مثال ممکن است مفید باشد که هر هفته با همسر خود بنشینید تا در مورد هفته آینده صحبت کنید ، مطمئن شوید که برای همه رویدادهای مهم پیش رو برنامه ریزی می‌کنید.

افرادی در زندگی شما وجود دارند که می‌توانند به شما در آرامش کمک کنند، احتمالاً دیگران نیز در اطراف شما بوده اند که باعث می شوند احساس راحتی داشته باشید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا از اوقات دشوار عبور کنید یا استرس را در شرایط دشوار کاهش دهید. صرف نظر از موفقیت‌های حرفه‌ای خود، این افراد تمایل دارند از زندگی لذت ببرند و می‌توانند نمونه‌ای عالی برای شما باشند.

ممکن است سطح استرس رو به افزایش باشد اما با سازماندهی ذهن خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که روزهای شما بسیار دلپذیرتر و کمتر با نگرانی در مورد آنچه فراموش می‌کنید ، روبرو می‌شوند.

 

برگرفته از : https://due.com

ترجمه: آ.احمدی

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *