پروفایل حرفه‌ای برای فریلنسرها

پروفایل حرفه‌ای برای فریلنسرها

پروفایل شخصی هر فریلنسر اولین جایی است که کارفرما بعد از خواندن پیشنهاد انجام کار سراغ آن می‌رود و با مطالعه‌ی آن بخشی از تصمیم‌گیری در رابطه با برونسپاری کار را اتخاذ می‌کند. پس با نوشتن یک پروفایل حرفه‌ای مشتریان خود را ترغیب کنید.

برای اینکه یک پروفایل حرفه‌ای داشته باشید نکات زیر را رعایت کنید:

۱-نام و نام خانوادگی خود را درست و کامل بنویسید. اگر سامانه‌ی مورد نظرتان مثل کاریشه ایرانی است از فونت‌های فارسی استفاده کنید. البته پیشنهاد می‌شود اگر در زمینه‌ی ترجمه فعالیت دارید بخشی از پروفایلتان را به زبان مورد نظرتان بنویسید تا تسلط شما به آن زبان مشخص شود.

۲-یک عکس رسمی از خودتان در پروفایل بگذارید. از گذاشتن عکس فرزندانتان یا عکس‌های دسته‌جمعی خودداری کنید. از گذاشتن یک لوگو یا عکس کارت تجاری‌تان خودداری کنید. در این سامانه‌ها افراد به دنبال کار کردن با یک شخص حقیقی هستند.

۳-رشته تحصیلی و دانشگاهی که از آن فارق‌التحصیل شده‌اید را بنویسید. اگر مدرک دیگری دارید آن را هم با توضیحات کافی بنویسید.

۴-نام مشتری‌ها و پروژه‌های ارزشمندی که انجام داده‌اید را بنویسید. یک پروفایل حرفه‌ای بدون نمونه کارهای قبلی ضعیف است.

۵-مهارت‌های خود را بنویسید. فراموش نکنید جزئی‌ترین مهارت‌های شما ممکن است به کار کسی کمک کند. فراموش نکنید بعضی مهارت‌های تخصصی مثل مهارت‌های مربوط به فناوری اطلاعات را به زبان انگلیسی و همانطور که شناخته شده‌ هستند ذکر کنید. در برخی مواقع ذکر سطح تسلط شما به مهارت‌های متفاوت در جلب اعتماد افراد تاثیر مثبت دارد.

این مقاله بسیار مهم است: نکات مهمی که فریلنسرها زمان بازاریابی خودشان فراموش می‌کنند

۶- مطالب پروفایل‌تان را کاملا رسمی بنویسید و از نوشتن جمله‌ها با ادبیات محاوره بپرهیزید. فراموش نکنید پروفایل شما مثل یک رزومه است که برای یک شرکت خیلی معتبر می‌فرستید. شما نمی‌دانید چه کسانی پروفایل شما را مطالعه می‌کنند. شانس خود را با انتخاب یک ادبیات اشتباه هدر ندهید.

۷-اگر جایی برای آپلود کردن نمونه کار دارید حتما نمونه کارهایتان را آپلود کنید. در غیر اینصورت در مطالب پروفایل‌تان ذکر کنید که می‌توانید نمونه کار در اختیار مشتری و کارفرما بگذارید.

۸- مطمئن شوید راه‌های ارتباطی که مشخص کرده‌اید درست است. اگر ساعت خاصی در روز را پاسخگوی تلفنتان نیستید در پروفایلتان ذکر کنید. برای مثال می‌توانید بنویسید در روزهای زوج به ایمیل‌ها پاسخ می‌دهید یا بنویسید اگر کسی سوال یا کاری ضروری دارد می‌تواند با شما از طریق ایمیل در ارتباط باشد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *