ترفندهای مدیریت پروژه برای افراد شلوغ

ترفندهای مدیریت پروژه برای افراد شلوغ

ممکن است شما به عنوان فریلنسر پروژه‌های متعدد در هفته و ماه برای انجام داشته باشید. پس روش‌های حرفه‌ای برای  مدیریت پروژه بسیار اهمیت دارد. نکاتی که در این پست به آن اشاره کردیم برای انجام و پیگیری پروژه‌های متعدد و کارهایی که باید انجام دهید به شما کمک می‌کند.

۱-نگرش مثبت داشته باشید. واقع‌بینی را کنار نگذارید اما نگرش مثبت داشته باشید.

۲-برنامه ریزی داشته باشید. برای زمانی که مشکلات غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد نیز یک برنامه‌ی دوم داشته باشید. تا در صورتی که برنامه‌ریزی اول شما دچار مشکل شد بتوانید از برنامه‌ی دوم‌تان استفاده کنید.

 

۳- به برنامه‌ریزی‌تان پایبند باشید و زمان‌تان را مدیریت کنید. اینکه بتوانید برنامه‌ریزی‌تان را مدیریت کنید نقش مهمی در پیش‌برد اهدافتان دارد.

اکثر ما ضعف‌هایی در برنامه‌ریزی داریم. از ضعف‌هایتان نترسید. از کسی برای برنامه‌ریزی کمک بگیرید یا به قدر کافی برای برنامه‌ریزی مطالعه کنید تا مطمئن شوید می‌توانید یک برنامه‌ریزی با اولویت‌بندی و زمان‌بندی درست برای خود تهیه کنید. برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین نکات در مدیریت پروژه است.

۴-از آن دسته از افرادی نباشید که همه چیز را قبول می‌کنند و در مقابل تمام درخواست‌ها «باشد» می‌گویند. « نه » گفتن هر چند گاهی سخت می‌شود اما برای پیش‌رفت لازم است بر اساس برنامه‌ریزی‌تان پیش بروید و اگر می‌خواهید به برنامه‌ریزی پایبند باشید لازم است « نه » گفتن را یاد بگیرید.

این مقاله نیز به درد شما می‌خورد: نکات طلایی برای تغییر در زندگی

۵-وقت برنامه‌ریزی اولویت‌بندی داشته باشید برای ترتیب کارها و  شرایط‌تان را واقع‌بینانه در نظر بگیرید. برای مثال در طول یک‌هفته روزی بیست و دو ساعت نمی‌شود کار کرد. هنگام برنامه‌ریزی ساعتی برای مطالعه و استراحت و کارهای روزانه‌تان در نظر بگیرید.

۶-وقت کار تمرکزتان را فقط روی همان وظیفه‌ی مشخص بگذارید و به فکر کارهای بعدی و گزینه‌های بعدی لیست نباشید. اگر با نگرانی و فکر مشغول شروع به انجام کار کنید مجبور می‌شوید زمان بیشتری صرف انجام کار کنید.

۷-حتما در روز یک کار را تمام کنید. مدیریت کارهای نیمه کاره گاهی سخت‌تر از انجام خود کارهاست. پس برای انجام و پیگیری پروژه‌های متعددی که در دست انجام است سعی نکنید کارها را هم‌زمان جلو ببرید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. حسین ناصری
    ۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۰۳/۱۳

    بسیار ممنون و سپاسگذارم برای انتشار این مطلب خوب، البته یه نکته هایی هست که تو برنامه ریزی یک پروژه همیشه مشکل درست میکنه، ما توی تقریبا هر پروژه ای بخشی داریم که اطلاعات کاملی ازش نداریم و مجبور به R&D کردن یا مطالعه برای اون هستیم و همین باعث میشه که نتونیم زمانبندی درستی روی پروژه هامون بکنیم. در کل خواندن مطلب شما بسیار بسیار مفید بود و باز هم تشکر میکنم که وقت گذاشتین و این مطلب رو نوشتید