ترفندهای استخدام فریلنسر برای افزایش سود خالص

ترفندهای استخدام فریلنسر برای افزایش سود خالص

همان‌طور که کسب‌وکار شما رشد می‌کند، حقوق و دستمزد اعضای تیم شما نیز رشد خواهد کرد. بهره‌مندی از افراد متخصص و قابل‌اعتماد و مسلط به وظایف خارجی حائز اهمیت است که منجر شود کسب‌وکارتان همواره تداوم داشته باشد. یکی از رایج‌ترین راه‌های موجود، استخدام یک فریلنسر است. فریلنسر ها به‌مثابه کارگران قراردادی هستند که می‌توانند قرارداد را با توجه به نیازهای شما به سرانجام برسانند. پیمانکاران به‌سادگی در هیئت‌مدیره پروژه‌های در دست اجرا را تکمیل می‌نمایند و در زمره کارکنان رسمی شرکت شما نمی‌باشند، که بدان معنی است که شما ملزم به پرداخت مزایا و اضافه‌کاری نیستید.

بااین‌حال و باوجود اینکه داشتن معدودی از کارکنان فریلنسر در تیم شما واقعاً می‌تواند به شما در بهبود فرآیندهایتان کمک کند و بدون اینکه خودتان بیش از حد کارکنید بتوانید بهره‌وری بیشتری داشته باشید. در اینجا به 3 نکته کلیدی اشاره می‌شود که در هنگام استخدام فریلنسر بعدی خود، آن‌ها را در نظر بگیرید.

شاید به این مطلب نیز علاقه داشته باشید: برون‌سپاری چیست؟

1.نقش‌ها را به‌وضوح تعریف کنید.

بعضی از مردم می‌دانند که به دلیل غرق شدن در کارها به کمک نیاز دارند، اما قبل از استخدام یک فریلنسر نمی‌توانند کار خاصی که برای انجام آن، نیازمند کمک هستند را مشخص کنند. اگر در کارتان  احساس تنش و اضطراب می‌کنید، اولین گام شما این است که سازمان‌دهی کنید و وظایفی که در مورد آن‌ها به کمک نیاز دارید را مشخص کنید.

کارهایی که دوستشان ندارید یا دیگر زمانی برای انجام آن‌ها ندارید را در نظر بگیرید، سپس لیست خاصی از وظایف و مسئولیت‌های خود را در آن قرار دهید برای استفاده در مواقعی که به دنبال فریلنسر ها هستید یا هنگامی‌که در حال درج خبر یک فرصت کاری در سایت‌های هیئت‌مدیره هستید.

2.از افرادی که با آن‌ها مرتبط هستید سؤال کنید

بعضی از بهترین تجارب فریلنسری برگرفته از پرسش در مورد مراجعه به افرادی است که برای کار با آن‌ها در ارتباط هستید. شما می‌خواهید با فردی کارکنید که باتجربه، قابل‌اعتماد و قابل‌اطمینان باشد. پیش از اینکه شروع به استخدام افراد ناشناس کنید، شاید تمایل داشته باشید که از افرادی که برای کار با آن‌ها در ارتباط هستید سؤال کنید که آیا آن‌ها توصیه‌ای دارند یا نه.

شما از قبل با افرادی که در شبکه شما هستند ارتباط برقرار کرده‌اید و به نظرات آن‌ها اعتماد دارید. اگر باکسی کارکردید و یک تجربه دلپذیر داشتید، احتمالاً شما نیز برای آن فرد یک فریلنسر هستید.

همچنین شما می‌توانید افراد مطلع خوش برخورد که در گروه‌های شبکه اجتماعی دائماً با آن‌ها در تماس هستید را در نظر بگیرید.

3.نمونه‌ها و منابع را به‌دقت مطالعه کنید

فارغ‌التحصیلان خوب می‌دانند که آن‌ها نیازمند ارائه نمونه کار هستند تا شانس خود را برای داشتن شغل موردنظر افزایش دهند. همچنین نمونه کارها بیانگر تجربه‌ها هستند و به شما اجازه می‌دهند تا قبل از استخدام، امکان دست‌یابی به بهترین نمونه کار آن‌ها باشید.

اگر یک فریلنسر نتواند به‌موقع کار کند و یا نتواند نمونه کارها را ارائه دهد و یا دستورالعمل‌های ارسالی از جانب شما برای اجرای برنامه‌ها را دنبال کند، احتمالاً فرد مناسبی برای کسب‌وکار شما نیست. علاوه بر کیفیت نمونه‌ها، چنانچه حضوراً با فرد متقاضی کار ملاقات نمی‌کنید درخواست کنید تا  مدارک لازم را در اختیار شما قرار دهد.

مهم است که بررسی کنید آیا آن‌ها تجربه‌های کاری مثبتی با مشتریان دیگر دارند و قادر به درک جهات و دیدگاه‌های مهم باشند و یا قادر به حضور در جلسات باشند و کار باکیفیت بالایی را ارائه دهند.

حداقل دو مدرک و منبع درخواست کنید و چند پرسش برای آن‌ها ارسال کنید یا مکالمه تلفنی کوتاهی در مورد تجارب کاری آن‌ها با فریلنسر داشته باشید.

بعضی افراد لیست مربوط به آگهی‌های شغلی که در سایت‌هایی همچون Upwork درج می‌شوند را بررسی می‌کنند که به‌عنوان یک‌راه حل فوری برای برون‌سپاری در نظر گرفته می‌شود اما اگر به دنبال کار طولانی‌مدت با یک فریلنسر هستید که حقیقتاً به تسهیل کارهای محول شده به شما کمک می‌کند و سطح کسب‌وکار شمارا ارتقا می‌بخشد، لازم است که ۳ مرحله فوق‌الذکر را برای پیاده‌سازی یک رویکرد دقیق‌تر مورد استفاده قرار دهید. این قطعاً در بلندمدت بازخورد خواهد داشت!

آیا شما برای کسب و کارتان افراد فریلنسر را استخدام کرده‌اید؟ آیا تابه‌حال شما این موارد را در مورد متقاضیان مدنظر قرار داده‌اید؟

برگرفته از: calendar

مترجم: مهسا دبستانی

برای مشاهده پروفایل این فریلنسر در کاریشه اینجا را کلیک کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *