مهارت‌های غیررسمی فناوری و ارزش‌ آنها در بازار جهانی

مهارت‌های غیررسمی فناوری و ارزش‌ آنها در بازار جهانی

در این مقاله به تعدادی از مهارت‌های غیررسمی یعنی مهارت‌هایی که نیاز به گواهینامه ندارند و ارزش آن‌ها در بازار جهانی فناوری اطلاعات می‌پردازیم.

فکر کردن به محدوده‌های جغرافیایی دیگر برای کار کردن یکی از نکته‌هایی است که برای دست‌یابی به موفقیت به افراد متذکر می‌شوند. از این رو داشتن یک سری اطلاعات درباره‌ی تقاضاهایی که برای مهارت‌های شما در دنیا وجود دارد به شما  کمک می‌کند تا انگیزه‌ی بیشتری برای یادگیری داشته باشید.

آیا می‌دانستید که بسیاری از کارفرمایان حاضر به پرداخت هزینه‌های اضافی برای ۵۳۶ مهارت فناوری هستند که نیازی به صدور گواهینامه ندارند؟ در حقیقت، بسیاری از مدیران فناوری ترجیح می‌دهند پس از اسم شما بر روی تجربه و مهارت‌های نرم‌افزاری تمرکز کنند.

آیا می‌خواهید بدون صرف هزینه برای گرفتن یک مدرک دیگر، دستمزد یا حقوق‌تان را افزایش دهید؟

مهارت‌های غیررسمی که در زیر ذکر شده‌است، نه تنها در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ در بازار فناوری ارزش بسیاری پیدا کرد، بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده، افرادی که این مهارت‌ها را دارند حق بیمه‌ای بیشتری دریافت کرده‌اند.

۱-Risk Analytics/Assessment (تجزیه و تحلیل خطر/ ارزیابی)

پرداخت حق بیمه: ۱۷ درصد از حقوق و دستمزد پایه

افزایش ارزش بازار: ۶.۳ درصد

دیوید فوئوت، تحلیلگر ارشد، توضیح داد که زمینه‌ی تجزیه و تحلیل خطر برای وارد بازار شده است. اگر شما علاقمند به استفاده از مهارت‌های غیررسمی خود برای جلوگیری  از تخریب دارایی‌ها، رشوه‌خواری و فساد، تقلب، سرقت اطلاعات و یا پول‌شویی در خدمات مالی، دولتی یا خدمات عمومی هستید، اکنون زمان شانس شماست. پیش‌بینی شده‌‌است بازار کلاهبرداری و جلوگیری از تقلب تا سال ۲۰۲۲ به ۴۱.۵۹ میلیارد دلار برسد.

۲-Ethereum

پرداخت حق بیمه: ۱۶ درصد از حقوق و دستمزد پایه

افزایش ارزش بازار: ۶.۷ درصد

اگر می‌خواهید یک متخصص در زمینه‌ی بلاکچین “‌blockchain “ شوید، یادگیری نحوه‌ی ساخت‌ برنامه‌ها در Ethereum یک نقطه‌ی عالی برای شروع است. فوئوت گفت برای قراردادهای هوشمند مالی این محبوب‌ترین پلتفرم  محاسباتی منبع‌باز “open-source” مبتنی بر بلاکچین عمومی است که درآمد بدی هم ندارد.

۳-Creptography “encryption,VPN,SSL/TLS,Hybrids” ( رمزنگاری)

پرداخت حق بیمه: ۱۶ درصد

افزایش ارزش بازار: ۱۴.۳درصد

رمزنگاری در وضعیت احیای دوباره است. در واقع ارزش این مهارت از سال ۲۰۱۰ دوبرابر شده است. امروزه تمرکز بر طراحی الگوریتم‌ها، سیستم‌های احراز هویت و کدهایی است که به خطر نمی‌افتند. نمونه‌هایی از رمزنگاری RSA، PGP و امضا. رمزنگاری‌های پیچیده‌تری شامل سیستم‌های نقدی الکترونیکی، سیستم‌های علامت‌گزاری هستند. اگر شما نیاز به تجدید آموزش‌های خود دارید، دوره‌های آموزشی رایگان آنلاین در دسترس هستند.

۴-Big Data Analytics (تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ)

پرداخت حق بیمه: ۱۶ درصد

افزایش ارزش بازار: ۱۴.۳درصد

همکاران فوئوت به عنوان یک گروه، ۸۵ مهارت غیررسمی از Big Data  را در شش ماه اول سال ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار داده‌اند که این ارزش این مهارت‌ها ۱۲درصد افزایش یافته است. علاوه بر علم داده‌ها و رمزنگاری، دیگر مهارت‌های به دست آمده در گروه Big Data شامل نرم‌افزار Cloudera که ۱۶.۷ درصد و C ،Apache Cordova و C++ به ترتیب ۱۱.۱ درصد از ارزش بازار را به دست آورده‌اند.

۵-Data Governance (اداره‌ی داده‌های)

پرداخت حق بیمه: ۱۶ درصد

افزایش ارزش بازار: ۶.۷ درصد

رشد داده‌ها بدون ساختار و نیاز به مطابقت با مقررات جدید موجب رشد بازار داره‌ی داده‌ها می‌شود. انتظار می‌رود ارزش آن تا سال ۲۰۱۳ به ۱.۳۱ و تا سال ۲۰۲۳ به ۳.۵۳ میلیارد دلار افزایش یابد. اجرا و ایجاد یک چهارچوب اداره‌ی داده‌ی وسیع‌تر و حتی فراتر از چهارچوب، آموزش همکاران در دسته‌ی مهارت‌های غیررسمی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قرار می‌گیرد.

۶-Data Science ( علم اطلاعات)

پرداخت حق بیمه: ۱۵ درصد

افزایش ارزش بازار: ۱۵.۴ درصد

علوم داده و اطلاعات یک سبد شامل مهارت‌های ریاضیات، آمار، جبر، حسابداری و برنامه‌‌نویسی و Machine learning و پاکسازی داده‌ها و ارتباطات، حل مسئله و تفکر انتقادی است. متخصصان با هر ترکیبی از این مهارت‌ها و داشتن تجربه کافی می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.

۷- (Tie( Apache Spark, Artificial Intelligence, Penetration Testing, Scala( هوش مصنوعی و آزمون ورود)

پرداخت حق بیمه: ۱۵ درصد

افزایش ارزش بازار: ۷.۱ درصد

Apche Spark، که در ابتدا در سال ۲۰۱۲ دوباره عرضه شد، تبدیل به یکی از کلیدی‌ترین فرآیند‌های بزرگ پردازش شده در جهان شده است که به روش‌های گوناگون برای ارائه‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی Python ، Scala ،   Javaو R بکار گرفته شده است. این از SQL ، جریان داده‌ها، Machine learning و پردازش گراف پشتیبانی می‌کند و از مهارت‌هایی است که بسیار مورد تقاضا است.

فوئوت به شما نشان می‌دهد هنوز زمان برای رسیدن به این قطار وجود دارد. اگر شما ترکیب مناسبی از مهارت‌های فنی و علمی دارید می‌توانید به این قطار بپیوندید. به عنوان مثال، شما باید درکی دقیق از آمار و احتمال، نظریه‌ی الگوریتم و تجربه کافی از کار کردن با  Python/Java/R/C++ و ابزار UNIX و تکنیک‌های پیشرفته‌ی پردازش سیگنال داشته باشید. خبر خوب این است که سرمایه‌گذاری در این مهارت‌ها نتیجه‌ای قابل پیش‌بینی در آینده دارد.

“Pen testing” تست قلم یک مهارت پایه عالی برای هر کسی است که می خواهد حرفه ای را در زمینه امنیت نرم افزار، امنیت سایبری، دادرسی دیجیتالی یا حسابرسی دنبال کند. و در این زمینه شرکت‌ها با کمبود متقاضیان واجد شرایط مواجه‌‌اند.

محبوبیت زبان Scala در میان بسیاری از شرکت‌های بزرگ دوباره رو به افزایش است. اگر شما یک توسعه‌دهنده‌ی جاوا هستید واقعا باید اسکالا را به جعبه‌ابزار خود اضافه کنید.

برگرفته از Dice

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *