مدیریت پروژه برای فریلنسرها

مدیریت پروژه برای فریلنسرها

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که این روزها باعث می‌شود بسیاری از کارفرمایان نسبت به برون سپاری کار خود دو دل باشند و با وجود تحمل فشار کاری بسیار بالا در برابر ارائه کار به فریلنسرها مقاومت کنند این است که تصور می‌کنند که نمی توانند پروژه خود را به درستی مدیریت کرده و بر همین اساس موفقیت آن پروژه را ضعیف می‌دانند. اما می‌توان گفت نگرانی آنها با انجام چندین اقدام ساده برطرف خواهد شد و هم فریلنسرها و هم کارفرمایان می‌توانند از نحوه همکاری با یکدیگر لذت ببرند و به اهدافشان دست یابند. در ادامه با مسائل متعددی در حوزه مدیریت پروژه برای فریلنسرها آشنا می‌شویم.

تهیه شرح دقیق یک پروژه

برای آن که یک کارفرما بتواند پروژه خود را به صورت دقیق و اصولی مدیریت کند و بدون دغدغه آن را به دست فریلنسرها بسپارد، باید شرح دقیقی از پروژه تهیه کند. در واقع باید بگوییم هیچ امری در برون سپاری یک پروژه آسیب رسان تر از نداشتن شرح پروژه نیست. وجود یک شرح کامل و مشخص می‌تواند فریلنسرها را در مسیر دقیق و درستی قرار داده و باعث شود آنها به صورت واضح بدانند در پایان کار خود چه چیزی را باید به مدیر و کارفرمایشان تحویل دهند. شرح درست و اصولی یک پروژه شامل موارد زیر می‌شود:

  • اعلام دقیق خواست‌ها و انتظارات کارفرما
  • تعیین جزییات پروژه
  • روند تحویل کار
  • تعیین شرایط مالی و زمانی پروژه
  • تعیین امکانات موجود و امکانات مورد نیاز برای پیشبرد هر چه بهتر پروژه
  • و …

در واقع باید بگوییم در صورت عدم وجود یک شرح پروژه استاندارد می‌توان به جرات اعلام کردم آن پروژه با شکست رو به رو خواهد شد.

پروژه را به صورت دقیق زمان‌بندی کنیم

یکی از مهم‌ترین مسایلی که در ابتدای کار باید مشخص شود، تعیین زمان بندی دقیق کار است که به کارفرما کمک می‌کند تا بتواند در مسیر مدیریت یک پروژه موفق عمل کند. این که فریلنسر بداند چه زمانی پروژه آغاز می‌شود و اولین بخش از کار خود را کی باید تحویل دهد، به وی کمک می‌کند که با برنامه‌ریزی دقیق و درست، روند پروژه را بهتر پیش ببرد و در زمان تعیین شده و مطابق با قرار خود با کارفرما پروژه را تحویل دهد.

چگونه یک فریلنسر خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک فریلنسر مناسب که با پروژه کارفرمایان همسو باشد و بتواند اهداف یک پروژه را به صورت دقیق و اصولی پیش ببرد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های برون سپاری به حساب می‌آید تا جایی که باید بگوییم عدم انتخاب فریلنسر مناسب می‌تواند سبب ایجاد مشکلات بسیاری در طول زمان انجام پروژه شود. کارفرمایان باید بتوانند در گام نخست با مطالعه کافی و کسب اطلاعات مناسب در مورد نحوه برون سپاری و همچنین نوع انتخاب و همکاری با فریلنسرها، خود را برای انجام این کار آماده سازند و آن را به بهترین شکل ممکن پیش ببرند.

استفاده از نرم افزارهای مدیریتی برای مدیریت پروژه

نرم افزارهای بسیاری برای مدیریت پروژه وجود دارد که کارفرمایان می‌توانند برای مدیریت پروژه‌های برون‌سپاری خود از آنها بهره گرفته و روند مدیریتی خود را به خوبی طی کنند. از همین رو می‌توان به کارفرمایان پیشنهاد داد جهت ارتباط هر چه بهتر با فریلنسر و همچنین مدیریت بهتر پروژه از این نرم افزارها استفاده کرده و کار خود را آسانتر کنند. ترلو (Trello) یکی از نرم افزارهای کاربردی است که فریلنسرها به صورت گسترده برای کنترل پروژه‌های خود به کار می برند.

در این نرم افزارها فریلنسرها می‌توانند به صورت بخش بخش، پروژه را زمان بندی کرده و سر زمان مقرر تحویل دهد. این امر هم به مدیریت کارفرما کمک می‌کند و هم مسیری را ایجاد می‌نماید که پروژه سر زمان مقرر و با کیفیت مناسب تحویل داده شود.

حتما بخوانید: ۵ اپلیکیشن کاربردی برای فریلنسرها

در نهایت

متاسفانه بسیاری از کارفرمایان تمامی کارها را خود انجام می‌دهند تا بتوانند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند و مبالغ کمتری را هزینه نمایند اما باید بگوییم این افراد جهت پیشبرد اهداف مدیریتی خود می‌توانند به جای این که تمام توان خود را برای انجام پروژه بگذارند، زمانشان را صرف بازاریابی و درآمدزایی کرده و نتیجه بسیار متفاوتی را دریافت کنند. در این مسیر کارفرمایان می‌توانند با انتخاب فریلنسرهای مناسب بسیاری از فعالیت‌های زمان بر و همچنین روزمره را به آنها سپرده و با خاطری آسوده به کارهای اصلی‌تر پروژه‌های خود رسیدگی کنند. از همین رو می‌گوییم بهره‌گیری از فریلنسرها در کنار برنامه‌ریزی دقیق و اصولی می‌تواند بسیاری از موانع پیش روی موفقیت یک پروژه را برداشته و روند کار را با کیفیت بالاتری پیش ببرد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *