چه نوع محتوایی در سال ۲۰۱۹ بیشترین اثربخشی را دارند؟

چه نوع محتوایی در سال ۲۰۱۹ بیشترین اثربخشی را دارند؟

بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۸ سهم عظیمی داشته و تمام علائم نشان از آن دارد که در سال ۲۰۱۹ هم رشد مشابهی خواهد داشت.

به دلیل این حجم زیاد موفقیت، بازار اشباع شده است و بازاریابی برای کارشناسان محتوا و کسب و کارها بسیار سخت است و به مسئله بزرگی تبدیل شده است.

سوال این است که در سال جاری، محتوای خود را چگونه تولید کنید؟ چه نوع محتوایی بیشترین تاثیر را روی مخاطب دارد؟

در این مقاله تاثیرگذارترین نوع محتوا را با شما به اشتراک می گذاریم.

برای تولید محتوا عجله دارید؟ بهترین نوع محتوا در سال ۲۰۱۹ را بشناسید:

  • ویدیو و لایو
  • محتوای تعاملی
  • وبینار و دوره های آنلاین

 

استراتژی بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۹

قبل از شروع کار محتوا در سال ۲۰۱۹ ، از اهمیت ساخت استراتژی بازاریابی محتوایی آگاه شوید.

با داشتن کسب و کار و استخدام بازاریاب های محتوا، ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب می تواند موفقیت بزرگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

در حقیقت یک مطالعه موردی توسط موسسه بازاریابی محتوایی نشان داده است که داشتن و نداشتن استراتژی، فاکتور موثری بر عدم موفقیت این نوع بازاریابی است.

بنابراین قبل از شروع بازاریابی محتوایی ، استراتژی خود را شروع کنید تا نتیجه موثرتری به دست آورید.

برای داشتن استراتژی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  1. لیستی از اهداف بازاریابی محتوایی: چه چیزی میخواهید به دست آورید؟ آیا به دنبال جذب مشتری در ارایه محتوا هستید یا فقط به دنبال افزایش آگاهی از برند خود هستید؟ آیا هدف شما گرفتن ترافیک بیشتر روی وب سایت است یا به دنبال بهبود حفظ مشتری هستید؟

اهداف شما هر چه که باشد با قراردادن آنها در پیش رو قادر خواهید بود برنامه بهتری برای رسیدن به هدف خود ترتیب دهید.

  1. بررسی مخاطبانی که موردنظر شما هستند: برای داشتن محتوای موفق نیاز است که محتوا را مناسب با مخاطب موردنظر خود ایجاد کنید. درباره آنها چه میدانید؟ از علایق و احساسات آنها چه می دانید؟ چه چیزی نیاز دارند؟ دوست دارند چه چیزی بخوانند و چه چیزی یاد بگیرند؟ هر چه بیشتر درباره مخاطبان خود بدانید، میتوانید محتوای مفیدتری برای آن ها ایجاد نمایید.
  2. ایجاد محتوا: چه نوع محتوایی و چه زمانی تولید میکنید؟ برنامه محتوایی خود را در یک تقویم ویراستاری پیاده کنید. این کار به شما کمک میکند تا مطمئن شوید که همیشه محتوایی که نیاز دارید از قبل فراهم شده است همچنین این کار به صرفه جویی در زمان کمک می کند.
  3. تجزیه و تحلیل: چگونه میزان موفقیت محتوای منتشر شده را اندازه می گیرید؟ مهم است که تجزیه و تحلیل را در صدر کارهای خود قرار دهید زیرا به شما کمک می کند تا تغییرات مورد نیاز در استراتژی را اعمال کنید و تنظیمات آنرا برحسب تجزیه و تحلیل انجام دهید.

 

 

بهترین نوع محتوا : ۱ . ویدیو و لایو اینستاگرام

یکی از پیش رو ترین ترندها در سال جاری ویدیو و لایو است. تماشای ویدیو به یکی از اصلی ترین فعالیت های کاربران در دنیای آنلاین تبدیل شده است تا جایی که یک سوم از زمان سپری شده در اینترنت به تماشای ویدیو تعلق میگیرد.

لایو اینستاگرام

گفته می شود که ویدیو در سال ۲۰۱۹ به عنوان یک گزینه عالی در بلاگ ها و وب سایت ها است درست همان اندازه که در شبکه های اجتماعی تاثیرگذار هستند. بهترین نکته این است که ساخت ویدیو برای آماتورها با استفاده از ابزارهایی مانند Animoto و  Biteable آسان خواهد بود.

 

 

بهترین نوع محتوا : ۲٫ بهبود تعامل با ایجاد محتوای تعاملی

محتوای تعاملی سرگرم کننده است و واقعا می تواند به شما در بهبود تعامل کمک کند، چرا که خوانندگان خود را درگیر این روند می کنید.

 

شبکه های اجتماعی پر از سوالات نظرسنجی هستند. بعضی از این نظرسنجی ها بی اهمیت و برخی دیگر جذاب و مهم هستند اما وب سایت ها و وبلاگ ها از این نوع محتوا استفاده نمی کنند.

در سال ۲۰۱۹ سعی کنید از این نوع مطالب تعاملی استفاده کنید مانند نظرسنجی ها، آزمونها، لیست ها یا نقشه های تعاملی ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد این نوع محتوا مانند ContentTools یا Boombox استفاده کنید.

بهبود تعامل با ایجاد محتوای تعاملی

 

 

بهترین نوع محتوا :۳٫ با وبینارها و دوره های آنلاین، ارزش بیشتری را ارائه دهید

 

راه برجسته برای موفق بودن در سال ۲۰۱۹ این است که به مخاطب ارزش بیشتری ارایه دهید. یکی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید از طریق وبینارها و دوره های آنلاین است. صنعت یادگیری الکترونیکی بسیار بزرگ است، بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، و با این حال، احساس می شود به اندازه ای که باید از آن استفاده نشده است.

ایجاد یک دوره آنلاین بیشتر از هر نوع محتوای دیگری وقت گیر است اما یک نوع موفق از ایجاد محتوا است که احتمال دارد رقبای شما کمتر از آن استفاده کنند.

 

نتیجه گیری

سال ۲۰۱۹ ممکن است سال دشواری برای بازاریابی محتوا باشد چرا که بسیاری از بازاریاب ها اثربخشی این نوع بازاریابی را تایید کرده اند.

این بدان معنا نیست که شما هنوز نمی توانید بسیار موفق باشید و نتایج شگفت انگیزی از کمپین های بازاریابی محتوا را به دست آورید؛ این تنها به این معنی است که شما نیاز به برنامه ریزی کمی بیشتر، محتوای متنوع تر و باکیفیت تر نیاز دارید. به نظر شما چه نوع محتوایی موفق تر است؟ درسال ۲۰۱۹ چه نوع استراتژی بازاریابی محتوا موفق و یا با شکست مواجه خواهد شد؟

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *