انعطاف پذیری و حفظ چهارچوب در محیط کاری ترند دنیای کار

انعطاف پذیری و حفظ چهارچوب در محیط کاری ترند دنیای کار

این ساختار، منابع و فرهنگ مناسب را برای حمایت از دورکاری و یک نیروی کار انعطاف پذیر انجام می‌دهد – که هر دو برای استخدام و نگهداری و همچنین دسترسی به استعدادهای مستقل مهم هستند. شرکت‌ها در هر اندازه در حال آزمایش ایده‌ها و یادگیری انطباق هستند، اما این ایده ها می‌تواند مسبب یک تغییر پیچیده‌تر در ساختارهای سازمانی باشند. در اینجا به سه برند جهانی می‌پردازیم که در حال کشف راه های جدید کار و تغییر وضع موجود هستند.

مایکروسافت ژاپن یک هفته کاری چهار روزه را آزمایش کرد و بهره وری ۴۰ درصد افزایش یافت | روزنامه گاردین

در تابستان امسال، مایکروسافت ژاپن برنامه ای را تحت عنوان کار-زندگی انتخاب و چالش تابستان ۲۰۱۹ به صورت طرح آزمایشی امتحان کرد. همانطور که در مقاله‌ی گاردین توضیح داده شده است، بخش اعظم این برنامه شامل سه تصمیم کلیدی است:

  • دفاتر روز جمعه بسته شدند.
  • زمان استاندارد جلسات از ۶۰ به ۳۰ دقیقه -به نصف-  کاهش یافته است و حضور استاندارد به ۵نفر خلاصه شده است.
  • به جای ایمیل و یا جلسات کارمندان تشویق می‌شدند از طریق چت همکاری کنند.

رئیس جمهور مایکروسافت ژاپن و مدیرعامل مایکروسافت ژاپن Takuya Hirano در وب‌سایت این شرکت توضیح داد: “من می خواهم که کارکنان فکر کنند و تجربه کنند که چگونه می توانند با ۲۰ درصد کار کمتر، به نتایج مشابه برسند.”

چرا برای ما جالب توجه است: نتایج این طرح آزمایشی که شامل ۴۰ درصد افزایش بهره‌وری و همچنین صرفه‌جویی در هزینه بود قابل توجه است. اما این برنامه همچنین دو فعالیت وقت‌گیر را نام برد: ایمیل و جلسات. در یک نظرسنجی در محل کار، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که شغل آنها باید کمتر از پنج ساعت در روز باشد. ابتکارات مانند این کارمندان را به برقراری ارتباط موثرتر و یافتن راه‌های بهتری برای کار، به چالش می‌کشد.

BBVA Spain

برای تشویق بهزیستی کارکنان کلاه را در ساعات کاری قرار می دهد| مزایای کارمندان

BBVA مستقر در اسپانیا، یکی از بزرگترین موسسات مالی در جهان، با تشویق کارمندان برای قطع ارتباط از دستگاه‌های کاری و ایمیل بین ساعت ۷ بعد از ظهر تا ۸صبح فردا، سعی در استفاده از رویکرد متفاوت در تعادل کار و زندگی دارد.

این اقدام موجب انعقاد قانون “حق قطع ارتباط” مصوب چند سال پیش در فرانسه شده است كه به برخی از كارمندان این امکان را داده است كه در مورد مذاكره درباره نیاز به خارج از ساعات كاری استاندارد، مذاكره كنند. نتایج حاصل از آن قانون متفاوت است. در حالی که معدود افراد نسبت به مشکل اساسی شک دارند، برای همه به طور یکسان اعمال نمی‌شود و ممکن است شرکت‌ها و کارمندان به طور یکسان نیز نتوانند آن را نادیده بگیرند.

بعلاوه همان‌طور که یکی از کارمندان فرانسوی Dropbox به آن اشاره کرد، قانون به جای تشویق انعطاف‌پذیری مردم به دنبال برنامه است: “هر فرد باید آزاد باشد تا راهی را انجام دهد که بیشترین حس را برای آنها به وجود آورد.”

وی خاطرنشان كرد: مشكل بزرگتر این است كه اگر شركت‌ها طرز تفكر سنتی را تغییر ندهند – كه در درجه اول مشكل را بزرگ میکنند- اجرای این قانون خلاف واقع است.

چرا برای ما جالب توجه است: در دسترس بودن ۲۴/۷ ممکن است مهم به نظر برسد اما همانطور که در بالا ذکر شد، به طور مرتب نیز به عنوان زمان برانگیز و نامتناسب شناخته می‌شود. شناخت تأثیری که این طرز فکر می تواند بر تمرکز، بهره وری و مشکلات داشته باشد بخشی از معادله است، اما تا زمانی که انتظارات تغییر نکند بازنشانی عادات و مدیریت زمان متفاوت خود برای کارگران دشوار است.

آنچه PwC از سیاست کاری انعطاف‌پذیر خود به همه آموخته است | HBR

آن دونووان، رهبر ایالات متحده در PwC نوشت: “ساختن یک فرهنگ قوی از بالای هرم قدرت شروع می شود.” وی گفت: “فرهنگ از بالا اصلاح میشود و بهبود عملکرد از پایین به بالا انجام می شود. “

طی یک دهه گذشته، PwC به تدریج فرهنگ خود را تغییر داده و پذیرای کارهای انعطاف‌پذیر و از راه دور است. دونووان در مقاله ای برای HBR آنچه را که سازمان در مورد تعیین انتظارات، انعطاف‌پذیری واقعی، اعتماد و تغییر مدیریت آموخته است، برجسته کرد.

او گفت: “این تغییرات یک شبه اتفاق نیفتاد. آسان نبود و درد در حال افزایش بود، و ما هنوز هم یاد می‌گیریم.”

چرا برای ما جالب توجه است: اولویت‌ها، برنامه‌ها و نیازهای تجاری همیشه تغییر می‌کنند. همانطور که دونووان اظهار داشت “انعطاف پذیری یک خیابان دو طرفه است”؛ هر دو طرف باید چیزهایی بدهند و بگیرند. در حالی که برخی از شرکت‌ها از کار انعطاف پذیر عقب نشینی کرده‌اند، برخی دیگر می‌دانند که چقدر جای خود را برای تنوع مهم می‌داند – به ویژه هنگامی که می توان بهترین استعدادها را جذب و با آنها کار کرد.

 

چه مقالات اخیر در مورد آینده کار شما را الهام بخش کرده است؟ آنها را درمورد نظرات و نحوه تأثیرگذاری شما در بخش نظرات در زیر به اشتراک بگذارید.

 

برگرفته از : https://www.upwork.com

ترجمه: آ.احمدی

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *