۵ نشانه برای برونسپاری کارهای یک استارتاپ

۵ نشانه برای برونسپاری کارهای یک استارتاپ

از سال ۱۹۹۵ تا کنون استارتاپ‌ها عملیات توسعه‌ی محصولات و فناوری اطلاعات خود را برونسپاری می‌کردند. پس از آن اینکار یک ایده‌ی پیشگامانه بود که به شرکت‌ها کمک می‌کرد تا سرعت بیشتری داشته باشند.

امروزه یافتن جای مناسبی برای برونسپاری با قیمت مقرون به صرفه نقش مهمی در گسترش یک کسب‌وکار ایفا می‌کند. فرد یا شرکتی که پروژه‌ها را قبول می‌کند به شرکت‌ها و  استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا تمام خدمات از قبیل خدمات مشتری، پشتیبانی فنی، ورود اطلاعات و سایر کارهای اداری را انجام دهند.

با این حال کلید موفقیت در برونسپاری تنها انجام آن نیست. به یاد داشته باشید اگر بدون داشتن اطلاعات کافی در زمینه‌ی زمانبندی مناسب اقدام به سپردن کار به دیگران کنید ممکن است منجر به شکست یا به هدر رفتن منابعتان باشد.

این را نیز بخوانید: چطور یک وب سایت طراحی کنیم؟

۱-ساختار سازمانی خوب دارید: بین انعطاف پذیری و هرج‌ و مرج ثابت در کار یک خط باریک وجود دارد. برونسپاری برای استارتاپی که مسئولیت دقیق اعضای تیم مشخص نیست یک فرمول برای شکست است. زمان مناسب برای سپردن کار به دیگران وقتی است که نقش‌ها و مسئولیت‌ها تا حدود واضحی مشخص شده است. یکی از روشن‌ترین دلایل این نکته این است که پروژه‌ها نیاز به پیگیری دارند و باید یک نفر یا یک تیم برای پیگیری مورد برونسپاری شده، داشته باشید.

۲-شما می‌دانید دقیقا چه کارهایی را می‌خواهید برونسپاری کنید و چرا. این کار باعث می‌شود انتخاب درست‌تری در انتخاب فرد با مهارت‌های مناسب کارتان داشته باشید.

۳-شما فرآیند‌های مناسب برای سپردن پروژه‌هایتان به دیگران را می‌شناسید. قرارداد مناسب دارید. و خطرات را پیش‌بینی کرده‌اید و تا جایی که ممکن است می‌توانید از آن‌ها پیشگیری کنید.

۴-شما برای برونسپاری کار مورد نظر و فردی که کار را به او میسپارید با شرکایتان هماهنگ هستید و به توافق رسیده‌اید. و کارتان را به کسی می‌سپارید که بتوانید حتی سال‌ها با او کار کنید.

۵-تیم داخلی شما ازین کار حمایت می‌کند. کارکنانی که از استراتژی برونسپاری بخشی از کارشان یا حتی همه‌ی کارشان پشتیبانی نمی‌کنند، ممکن است ناخواسته مانع کار و جریان ارتباطات شوند.

اگر استارتاپ شما آماده‌ی برونسپاری کارهاست قدم بعدی این است که به دنبال شخص یا شرکت مناسب برای اینکار باشید. اما اگر هنوز به نکات بالا دست نیافته‌اید شروع به آماده‌سازی کنید و شرایط مناسب را فراهم کنید.

 

برگرفته از Transec

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی
  ۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

  ممنون از مقالتون. برون سپاری می تونه کمک خیلی بزرگی به سازمان ها بکنه اما واقعا پیدا کردن نیرو و شرکت مناسب برای اینکه کار واگذار کنیم سخت. به نظرتون راهی هست بشه این رو تسهیل کرد؟

  • تیم محتوای کاریشه
   ۱۲:۵۱ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴

   علی عزیز ممنونیم از اینکه وقت گذاشتید و مقاله رو خوندید. بررسی نمونه کار و سابقه کاری فریلنسر میتونه گزینه خوبی برای واگذاری کار باشه اما ما پیشنهاد می کنیم برای تست با ثبت یک پروژه کوچکتر در سایت کاریشه برون سپاری رو شروع کنید و اگر از نتیجه کار رضایت داشتید همکاریتون رو ادامه بدید.