قوانین و مقررات

لطفا پیش از شروع استفاده از کاریشه قوانین و مقررات را به دقت مطالعه نمایید.
در راستای تسهیل توضیح مطالب قوانین و مقررات به توضیحات زیر توجه فرمایید:
پروژه: شرح دقیق یک فعالیت، شامل بودجه، زمان و مهارت‌های مورد نظر برای انجام آن فعالیت را پروژه می‌نامیم. کاربر برای انجام هر کار می‌تواند یک پروژه تعریف کند و بر روی سامانه ثبت نماید و انجام کار را به متخصصان بسپارد.
کارفرما: کاربری که پروژه ثبت می‌کند و مراحل انجام کار را به دیگر کاربران می‌سپارد را کارفرما می‌نامیم. کارفرما می‌تواند از بین پیشنهادهای انجام کار که بعد از ثبت پروژه دریافت می‌نماید یک کاربر دیگر را برای انجام کار انتخاب نماید.
فریلنسر: کاربری که انجام پروژه را بر عهده می‌گیرد را فریلنسر می‌نامیم. فریلنسر یک یا چند مهارت در حساب کاربری خود ثبت می‌کند و متناسب با مهارتش می‌تواند جهت انجام کار برای کارفرما پیشنهاد ارسال نماید.
فعالیت‌های این سایت و اپلیکیشن مرتبط با آن تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا تبادل هرگونه محتوای خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران موجب مسدود شدن حساب کاربری می‌گردد.
در صورتیکه با بخشی از قوانین یا تمامی آن موافق نیستید استفاده از سایت و اپلیکیشن را متوقف نمایید. استفاده از سایت یا اپلیکیشن کاریشه به این معنی است که شما قوانین و مقررات را پذیرفته اید. عدم رعایت قوانین و مقررات موجب مسدود شدن حساب کاربری میگردد. لازم به ذکر است قوانین و مقررات به طور مداوم بازنگری خواهد شد و تغییرات لازم در آن صورت خواهد گرفت و قوانین و مقررات از زمان تغییر معتبر خواهند بود و ادامه استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن مرتبط با آن بعد از اعمال تغییرات به عنوان موافقت کاربر با آن تغییرات در نظر گرفته خواهد شد. لذا مرور قوانین و مقررات را در برنامه خود بگنجانید.
حساب کاربری افراد زیر ۱۸ سال معتبر نیست و تنها کاربران دارای حساب کاربری معتبر می‌توانند در کاریشه فعالیت نمایند.
توجه داشته باشید عضویت در کاریشه تنها با شماره تلفن همراه صورت می‌پذیرد و اطلاعات شخصی وارد شده توسط کاربر باید صحیح و قابل استناد باشد.
هر فرد مجاز به داشتن تنها یک حساب کاربری است در صورت لزوم هر فرد می‌تواند در حساب کاربری خود دو شماره وارد نماید که تنها یک شماره به انتخاب کاربر پس از توافق نهایی در اختیار دیگر کاربران قرار خواهد گرفت.
هر فرد به عنوان فریلنسر و کارفرما تنها با حساب کاربری خود مجاز به فعالیت است لذا ثبت پروژه از طرف دیگران و یا ارسال پیشنهاد کار از طرف دیگران خلاف قوانین کاریشه است و حساب فرد مورد نظر مسدود خواهد شد. توجه داشته باشید تبادل هزینه انجام پروژه باید از طرف شخص کارفرما به حساب شخص فریلنسر باشد. و از آنجایی که کاریشه نقش واسط را در پروژه‌ها دارد پورسانت در نظر گرفته شده بعد از اتمام پروژه برای کارفرما ۵٪ و برای فریلنسر ۸٪ است.
کاربران مجاز به ثبت پروژه و ارسال پیشنهاد انجام کار هستند اما ثبت مصادیق تبلیغات خلاف قوانین کاریشه است و در صورت مشاهده،کاریشه مجاز به ویرایش یا حذف مطلب است و در صورت صلاح‌دید تیم کاریشه، حساب کاربری فرد تبلیغ کننده مسدود خواهد شد.
حریم خصوصیتان اهمیت بسیاری دارد لذا اطلاعات شخصی شما نظیر اطلاعات تماس، آدرس ایمیل و نام کاربری شبکه های اجتماعی نزد کاریشه محفوظ است و بدون تاییدتان در اختیار هیچ کس قرار نمی‌گیرد. توجه داشته باشید اطلاعات تماس شما پس از ثبت نام در اختیار کاریشه قرار می‌گیرد و در صورت نیاز به تماس با شما، کاریشه مجاز به استفاده از آن خواهد بود. در نظر داشته باشید محتوایی که به انتخاب خودتان در کاریشه منتشر می‌کنید نظیر تصویر، ویدئو، متون و خدمات و … خصوصی نخواهد بود لذا در انتخاب محتوا دقیق باشید زیرا محتوایی که توسط شما منتشر می‌گردد از نظر امنیتی و قانونی کاملا بررسی می‌شود و در صورت نیاز محتوای انتخابی شما جهت ویرایش بازگردانده خواهدشد و یا کاریشه آن را حذف خواهد کرد و در صورت ایجاد مسائل امنیتی و قانونی حساب کاربری شما مسدود خواهد شد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران برای مسائل امنیتی قابلیت تعقیب قضایی دارد.
جهت جلوگیری از هرگونه سو استفاده درج اطلاعات تماس غیر از مواردی که کاریشه برای شماره تماس و دیگر اطلاعات نظیر آدرس ایمیل و نام کاربری شبکه های اجتماعی در نظر گرفته است ممنوع و خلاف قوانین و مقررات است و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود می‌گردد. لازم به ذکر است این اطلاعات بعد از توافق نهایی برای همکاری بین دو کاربر برای ایشان نمایش داده خواهد شد. درخواست یا ارائه آدرس ایمیل و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت ها و اپلیکیشنها و شماره تلفن ثابت یا همراه و یا هر اطلاعت تماس دیگری برای ارتباط خارج از فرآیند برنامه ریزی شده کاریشه ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود می‌گردد. کاربرانی که پس تایید طرفین به اطلاعات تماس و دیگر اطلاعات یکدیگر دسترسی دارند متعهد هستند در حفظ حریم خصوصی یکدیگر کوشا باشند با این حال توصیه می‌کنیم قبل از تایید جهت دسترسی دیگر کاربران به اطلاعاتتان مراتب اطمینان خود را از تعهد کاربران به عمل آورید. بدیهی است کاریشه هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه بر عهده نخواهد داشت.
تلاش و اقدام جهت جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران خلاف قوانین و مقررات کاریشه است و کاریشه حق تعقیب قضایی را برای خود محفوظ می‌دارد. عدم رعایت قوانین و مقررات کاریشه علاوه بر مواردی که به صورت مشخص و صریح در این متن آورده شده است شامل هر گونه تلاش به منظور سواستفاده به هر شکلی و ایجاد اختلال در فعالیت و سیستم کاریشه نیز می‌شود و کاریشه حق تعقیب قضایی را برای خود محفوظ می‌دارد.
در انتخاب کلمه عبور برای حساب کاربری خود دقت داشته باشید مسئولیت افشای کلمه عبور و نفوذ به حساب کاربری افراد بر عهده صاحب حساب کاربری است بدیهی است در صورت بروز مشکل کاریشه هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
کارفرمایان محترم توجه داشته باشند مبنای سنجش جزئیات پروژه ها و سرویس ها و کنترل و تضمین کیفیت خدمات ارائه شده تنها بر اساس اطلاعات ثبت شده در پروژه است لذا پیش از توافق از اینکه اطلاعات را به طور دقیق و با جزئیات نوشته‌اید اطمینان حاصل فرمایید. فریلنسرهای محترم توجه داشته باشند مبنای بررسی برای آزادسازی پول در صورت بروز مشکل دقیقا بر اساس توافقاتی است که در سایت کاریشه انجام شده است. برای مثال اگر می‌خواهید در سه قسط هزینه‌ی انجام پروژه را دریافت کنید باید شرح دهید که چه مبلغی به عنوان پیش پرداخت چه مبلغی بعد از تحویل چه قسمتی از پروژه و چه مبلغی در انتهای پروژه تحویل می‌گیرید بدیهی است هر مرحله باید دقیقا مشخص شود که چه چیزی به کارفرما تحویل می‌دهید. در غیر این صورت بروز مشکل هیچ مسئولیتی در خصوص پیگیری و حل اختلاف بر عهده کاریشه نخواهد بود. در نظر داشته باشید کاریشه از هرگونه مطالبات و ادعاها و خسارات مبرا است. با این وجود در راستای ایجاد محیطی امن برای فعالیت کاربران کاریشه در صورت نیاز اطلاعاتی که در اختیار دارد را در اختیار مراجع قضایی ذی‌صلاح قرار خواهد داد.
جهت اطلاع رسانی کاریشه برای کاربران از طریق ارسال ایمیل، تماس یا پیامک اقدام می‌کند.
کاریشه بر اساس طرح عضویتی که خود کاربران آن را انتخاب نموده‌اند امکاناتی را در اختیارشان قرار می‌دهد اشتراک کاربران به صورت ماهیانه است و تا زمانیکه حساب کاربری مسدود و یا اشتراک لغو نگردد کاربرمی‌تواند از امکانات طرح عضویتش بهرمند شود. توجه داشته باشید در صورت مسدود شدن حساب کاربری یا لغو اشتراک مبلغی به کاربر بازگردانده نخواهد شد.
کاریشه حق استفاده از محتوایی که کاربران در سایت و اپلیکیشن وارد می‌کنند مانند متون و توضیحات مرتبط با پروژه‌ها و سرویس‌ها و پیشنهادها و تصاویر و نام‌های کاربری و هر اطلاعات دیگری که به طور واضح انتشار آن خلاف قوانین و مقررات نباشد را برای خود محفوظ می‌دارد. در نظر داشته باشید این استفاده تنها در راستای تبلیغات و بازاریابی و در جهت بهینه سازی کاریشه خواهد بود.
مالکیت و حقوق مادی و معنوی محتوای سایت و اپلیکیشن مانند متون و طرح های گرافیکی و نرم افزار و تصاویر و آرم و لوگو تنها متعلق به کاریشه است.